Léto na zahradě – červenec
Začínáme sušit rozkvetlé květiny do zimních vazeb. Květy sušíme zavěšené stonky nahoru ve stínu a mírném průvanu. Mezi vhodné květiny na sušení patří: okrasné bodláky, slaměnky, šatery.
Ovoce a zelenina v červenci
V červenci začínáme sklízet drobné ovoce a peckoviny. Dbáme na to, abychom při sklizni stromy a keře nepoškodili. Rybíz a angrešt po sklizni okopáme, přihnojíme a podle potřeby ošetříme proti chorobám.
První plody vytvářejí okurky nakládačky. Sbíráme je každý den, nejpozději obden. Pokud je nebudeme sbírat, rostlina nebude vytvářet další násadu květů. To samé platí i pro salátové okurky.
V ovocném sadu podpíráme větve přetížené dozrávajícím ovocem, aby se nezlámaly. Do korun umisťujeme lapače vos, aby hmyz nenakusoval plody a neinfikoval je moniliózou.
V červenci rostliny co nejvíce zaléváme a přihnojujeme. Přírodním a velmi dobrým hnojivem je výluh z kopřiv. Kopřivy, nejlépe mladé a měkké, napěchujeme do nádoby a zalijeme vodou. Přikryté necháme kvasit asi tři týdny. Výluh přidáváme do zálivky v poměru 1:10.
- Šuškarda klasnatá (Liatris spicata) Pěstování šuškardy Šuškarda klasnatá je původem severoamerická trvalka, která působí velmi dekorativně tvarem i barvou květenství. Z tuhých hlízek v zemi vyrůstá přízemní trs úzkých listů a 60 až 80 cm vysoké lodyhy s klasnatým fialově růžovým květenstvím, v němž jednotlivé kvítky rozkvétají shora dolů. Proto se jí lidově říká „shorakvět“. Šuškardě se daří..
- Jak pěstovat minirůže v bytě Zde je několik rad, jak úspěšně pěstovat malé růže v bytě: Během růstového období musíme miniaturní růže držet v místnosti, v níž se teplota bude pohybovat od 10 do 22 °C. Pamatujeme na to, že rostlinky potřebují co nejvíce světla, umístíme je tedy u slunného okna. V měsících s krátkými dny je možné zajistit kvetení..
- Letní a podzimní květiny do stínu Dymnivka neúnavně kvete od června do podzimu jasně žlutými květy. Je zcela nenáročná a velmi snadno se rozmnožuje ze semen. Čechravy jsou krásnými rostlinami do polostínu. Na 0,5 až 1 metr vysokých stoncích mají v červenci bohaté laty drobných bílých, růžových, červených nebo fialových kvítků. Udatna má podobný charakter květenství jako..
- Aksamitníky neboli Afrikány – letničky naší zahrady Pěstování aksamitníků Aksamitníky patří k jedněm z nejznámějších a nejpěstovanějším letničkám v našich zahradách. Jsou nenáročné a jejich pěstování je jednoduché. Umisťujeme je na světlé, slunné stanoviště nebo do polostínu. Rostou dobře v každé půdě. Dobře snášejí sucho i krátkodobé přemokření. Sazenice aksamitníku můžeme zakoupit, nebo si je snadno vypěstovat ze semen. Ze semen..