Tvary ovocných dřevinPři nákupu ovocných dřevin se většinou setkáme s roubovanými druhy na podnoži. Podnož je spodní část kmene pod naroubováním (většinou ztluštělé místo, ze kterého vyrůstají nové výhony).

Podle budoucí výšky ovocných dřevin v dospělosti, je dělíme na:

Zákrsek – výška 60 až 90 cm

Čtvrtkmen – výška 100 až 120 cm

Polokmen – výška 120 až 160 cm

Vysokokmen – výška 180 až 220 cm

Jak vytvořit korunku u stromu

Terminál je vrchol každého stromu, tedy větev, která se jeví jako prodloužení kmene. Pokud terminál zkrátíme, vytváříme tak korunku. Korunku vytváříme u ovocných stromů. U jehličnanů je to naopak nežádoucí.

Ovocné dřeviny

Ovocné dřeviny  • Škumpa orobincová (Rhus Typhina) – okrasná dřevina Škumpa orobincová je stromovitý keř s nádherným podzimním zbarvením. Dorůstá do výšky cca 4 metrů a šířky až 6 metrů. Vysazujeme ji jako solitéru do větších zahrad, protože potřebuje dostatek místa. Můžeme ji vysadit také do skupiny okrasných dřevin. Listy má škumpa velké, zpeřené, na podzim se vybarvují do oranžovo-šarlatové barvy...
  • Symbol Vánoc – jmelí (Viscum) Historie jmelí Jmelí je jedním ze symbolů Vánoc. Jako magická rostlina se objevuje již v severských ságách. Keltští druidové jej považovali za posvátné a ze stromů jej odřezávali zlatým nožem. Sběr jmelí Jmelí je zelené po celou zimu. Je spojené s plodností a štěstím. Jedná se o poloparazitickou rostlinu, která roste v korunách..
  • Pěstujeme japonský javor Japonské javory jsou kompaktní dřeviny s keřovitým růstem a dobrou tvarovatelností. Tvarovat můžeme pomocí řezu nebo vyvazováním. Tyto dřeviny vnášejí do zahrad barevnost v podobě proměnlivosti listů, v závislosti na ročním období. Je vyšlechtěno nepřeberné množství kultivarů, které jsou tvarově i barevně výrazné po celou dobu vegetace. Jak pěstovat japonský javor Než začneme..
  • Okrasné dřeviny do zahrady Okrasné dřeviny nejen zahradu zkrášlují svým vzhledem, ale mají také ochrannou funkci – brání pohledům zvenčí, ochraňují před prachem, hlukem i slunečním úpalem. Okrasné dřeviny do malých a velkých zahrad Okrasné dřeviny můžou vynikat svým vzrůstem, okrasnými listy, květy nebo barvou. Nejkrásnější se uplatňují jako solitéry a jsou dominantou zahrady...