Vysazování rostlin do skalkyKdy vysazovat rostliny do skalky

Rostliny do skalky vysazujeme teprve tehdy, když je dokonale upravená, prostor mezi kameny vyplněný zeminou a kameny dostatečně pevné.

Přáním každého majitele skalky je, aby jednotlivé partie kvetly od předjaří až do příchodu zimy. To je ovšem podmíněno znalostí jednotlivých druhů rostlin a jejich nároky na půdní a klimatické podmínky.

Skalničky a dřeviny je nejlépe vysazovat na jaře. Sázet můžeme již od března. Podmínkou jsou kvalitní rostliny vypěstované v květináčích nebo rašelinových zakořeňovacích, aby se kořenový obal při vyklopení neporušil.

Vysazování rostlin do skalky

Vysazování rostlin do skalky

Jak sázet skalničky

Podle nároků jednotlivých skupin rostlin připravujeme i zeminu. Vzdálenost rostlin se bude lišit podle velikosti, do níž dorůstají. Méně vzrostlé rostliny sázíme na vzdálenost 10 až 15 cm. Vyšší druhy sázíme na vzdálenost 30 až 40 cm. Při vysazování používáme lopatku, kterou vyhloubíme jamku. Rostliny do ní opatrně vložíme, vyrovnáme a přimáčkneme k zemině. Po vysazení rostlina musí pevně stát. Zaléváme několikrát a velice opatrně, aby se půda neodplavila. Po vysazení každou rostlinu označíme, abychom měli přehled.


  • Výběr skalniček do skalky Plánování výsadby skalniček Na začátku plánování skalky, si uděláme přesný plán výsadby a vybrané druhy rostlin do něj nakreslíme. Při výběru skalniček bereme v úvahu výšku rostlin, barvu květů a olistění, dobu květu i nároky jednotlivých druhů na světlo a půdní vláhu. Po celé vegetační období musí skalka působit zajímavě a..
  • Miniskalka v nádobě Jakou nádobu pro miniskalku? Miniskalka v nádobě se hodí pro ty, kteří nemají zahrádku a chtějí si dopřát miniskalku, např. v keramické míse. Keramická mísa by měla být z kvalitní, mrazuvzdorné keramiky. Nezapomeňte, že i tato nádoba musí mít na dně otvor pro odtékání vody. Dno mísy vyložíme oblázky, které jsou lepší než..
  • Floxy – Plamenky Pěstování floxů na zahradě Floxy, lidově též známé jako plamenky mají květy v barvách bílé, růžové, červené nebo fialové. Floxy můžou být podle druhu jak letničky, tak trvalky. Mají velké množství barevných květů, a proto jsou v našich zahradách velmi oblíbené. Nejpopulárnější jsou polštářové floxy, které jsou umisťovány zejména do..
  • Ladoňky – Scilla Ladoňky – drobné cibuloviny Ladoňky patří mezi oblíbené drobné cibuloviny. Kvetou většinou modře, řidčeji i bíle nebo růžově. Zpravidla již počátkem března kvete ladoňka Miščenkova. Její světlemodré kvítky mají uprostřed každého plátku tmavší proužek. O něco později kvete ladoňka nicí, která má zářivě modré kvítky. Jak pěstovat ladoňku Snadno se..