Muškáty a fuchsie v únoru



Péče o muškáty v únoru

Pokud nechceme pěstovat nové muškáty z řízků, můžeme použít staré muškáty z předešlého roku. Muškáty (Pelargonium), které jsme nechali přezimovat na suchém místě, koncem února seřízneme a dáme jim novou zeminu.

Aby z muškátů byly opět hustě rozvětvené keříky, každý výhon seřízneme na třetinu délky. Přitom dbáme na to, aby řez byl veden mezi dvěma očky. Starou zeminu zcela vyměníme a kořeny zkrátíme asi o polovinu.

Muškáty

Muškáty

Takto připravené rostliny potřebují jen malé květináče, průměr cca 9 cm. Jako substrát je nejlepší písčitá vlhká kompostová zemina, kterou udržujeme jen mírně vlhkou do doby, než muškáty znovu obrazí. Pro vytvoření pěkných nových výhonů je nezbytné světlé stanoviště.

Péče o fuchsie v únoru

Koncem února zkrátíme fuchsiím výhony z předchozího roku asi na polovinu, aby vytvořily husté keříky. Víceleté fuchsie můžeme zkrátit až do dvouletého dřeva, jestliže příliš nevyrostly. Mají-li vytvořit krátký a silný nový obrost, potřebují světlé místo na okně.

Fuchsie

Fuchsie

Teploty se mohou pohybovat v rozmezí 12 až 15 °C. Chladné stanoviště je vhodnější než teplé. Seříznuté rostliny fuchsií zaléváme do doby, než obrazí tak, aby byl substrát stále vlhký, nikoliv však mokrý.





  • Clerodendrum Jak pěstovat clerodendrum Clerodendrum je nádherná exotická květina, kterou je možné pěstovat v domácím prostředí. V zimním období jim vyhovuje teplota od 10 do 20 °C. Ale pozor, mohou v tuto dobu i opadat. Zalévají se tak, aby jim nikdy nezaschl kořenový bal. V březnu se loňské výhony seříznou až ke staršímu dřevu, rostlinu..
  • Pěstování citrusů Rady a tipy pro pěstování citrusů: Rostliny přesazujeme každý rok do většího květináče o 2 cm. Půda by měla být zahradní s přidáním hrubého písku a rašeliny. Případně si můžeme zakoupit již namíchaný substrát v zahradnictví. Citronovník nesnáší vápno, kyselost půdy by měla být pH 6-7. Přihnojujeme pouze kombinovaným hnojivem, ve kterém..
  • Substrát pro balkonové květiny Jaký substrát pro balkonové květiny? Na trhu je široký výběr speciálních substrátů, případně si jej můžeme namíchat sami. Je potřeba znát, jaký substrát potřebují rostliny, které se chystáme vysázet. Pokud kyselý substrát – přidáme více rašeliny, pokud zásaditý, doplníme substrát o vápník, např. v podobě mletého vápence nebo staré omítky. Základem..
  • Balkonové květiny v březnu Balkonové květiny v březnu Truhlíky a květináče s okrasnými druhy trav můžeme na jaře seříznout. Seřezáváme, až jakmile se objeví nové výhonky. Loňská stébla seřízneme přibližně na výšku dlaně od země. Do truhlíku můžeme zasadit první jarní květy – sněženky a krokusy, které můžeme ještě v zimě koupit v květinářství...