Pěstování citrusů
Rady a tipy pro pěstování citrusů:
- Rostliny přesazujeme každý rok do většího květináče o 2 cm. Půda by měla být zahradní s přidáním hrubého písku a rašeliny. Případně si můžeme zakoupit již namíchaný substrát v zahradnictví.
- Citronovník nesnáší vápno, kyselost půdy by měla být pH 6-7. Přihnojujeme pouze kombinovaným hnojivem, ve kterém není vápno. Hnojivo na citróny zakoupíme v zahradnictví.
- Na výživu jednoho plodu potřebuje rostlina 20 až 30 listů, protože zásobní živiny jsou v listech.
- Citronovníky rostou, pokud je teplota nad 12 °C. Pokud poklesne pod 10 °C, nastává vynucený klid. V chladné místnosti můžou rostliny být několik měsíců bez poškození, podmínkou je omezení zálivky.
- Oblíbená letnička lobelka Lobelka je oblíbená letnička zejména pro svoji modrou barvu. Původní druh pochází z jižní Afriky. V současné době se můžeme setkat také s jinými barvami květů, např. bílé, růžové nebo karmínové. Jak vypěstovat lobelku Lobelku vyséváme již v únoru. Semena jsou velmi drobná, proto je na substrát vysejeme a pouze přimáčkneme (nezasypáváme). Optimální teplota..
- Prvosenka jarní květina Na každé jarní zahrádce a předzahrádce by neměly chybět prvosenky (Primula). Všechny druhy prvosenek mají přízemní listové růžice a trubkovité, zvonkovité nebo ploché květy. Primulky se hodí téměř pro všechny stanoviště – lemy záhonů, do skalky, na okraje vodních nádrží, do rašelinových záhonů, atd. Hrnkové prvosenky Pokud si koupíme hrnkovou..
- Samozavlažovací truhlíky Pěstování květin v samozavlažovacím truhlíku Velké převisy plné květů nejsnáze dosáhneme pěstováním květin v samozavlažovacích truhlících, které rostlinám zajistí pravidelnou a stálou zálivku. Široký knot dopraví vláhu ze zásobníku přímo mezi kořeny. I v nejteplejších dnech, kdy teplota na slunci dosahuje i 40°C, je půda v takových truhlících stále vlhká a kyprá. Rostliny..
- Substrát pro balkonové květiny Jaký substrát pro balkonové květiny? Na trhu je široký výběr speciálních substrátů, případně si jej můžeme namíchat sami. Je potřeba znát, jaký substrát potřebují rostliny, které se chystáme vysázet. Pokud kyselý substrát – přidáme více rašeliny, pokud zásaditý, doplníme substrát o vápník, např. v podobě mletého vápence nebo staré omítky. Základem..