Pěstování citrusů
Rady a tipy pro pěstování citrusů:
- Rostliny přesazujeme každý rok do většího květináče o 2 cm. Půda by měla být zahradní s přidáním hrubého písku a rašeliny. Případně si můžeme zakoupit již namíchaný substrát v zahradnictví.
- Citronovník nesnáší vápno, kyselost půdy by měla být pH 6-7. Přihnojujeme pouze kombinovaným hnojivem, ve kterém není vápno. Hnojivo na citróny zakoupíme v zahradnictví.
- Na výživu jednoho plodu potřebuje rostlina 20 až 30 listů, protože zásobní živiny jsou v listech.
- Citronovníky rostou, pokud je teplota nad 12 °C. Pokud poklesne pod 10 °C, nastává vynucený klid. V chladné místnosti můžou rostliny být několik měsíců bez poškození, podmínkou je omezení zálivky.
- Pěstování aksamitníku Aksamitník je nenáročná letnička. Je odolná proti škůdcům, netrpí chorobami. Navíc kvete až do prvních mrazíků, tedy celé vegetační období. Jak pěstovat aksamitník Pěstování je jednoduché, aksamitník si můžeme vysévat sami doma nebo zakoupit již vypěstované rostliny. Vyséváme buď do misek (sadbovačů) nebo přímo na stanoviště. Rané odrůdy aksamitníku vykvétají..
- Pěstování begónií Zalévání begónií Kořenový bal u begónií nesmí nikdy vyschnout! Rostlina by také neměla stát ve vodě. Zaléváme dostatečně, ale až v okamžiku, kdy povrch půdy začíná vysychat. K zalévání používáme vždy měkkou, vlažnou vodu. Begónie nesnášejí vápník. Při vysoké vzdušné vlhkosti může být begónie napadena padlím. Kvetení begónií Aby begónie..
- Verbena neboli sporýš Verbena, sporýš nebo také železník – to jsou jména pro jednu velmi oblíbenou letničku. Pro verbenu jsou typické malé a většinou vonné květy s očkem, uspořádané v květenství na vrcholu stonků. Vzpřímeně rostoucí odrůdy se používají pro osázení záhonů. V poslední době vzrůstá obliba převislých odrůd pro nádoby. Verbena kvete od července do..
- Jak pěstovat muškáty Pěstování muškátů Muškáty nebo také pelargonie jsou nejoblíbenější balkonové květiny. Mají dlouhou dobu kvetení a poměrně snadno se pěstují. Chorobami a škůdci trpí velmi málo. Muškátům se nejlépe daří na jižní, východní nebo západní straně. Lze je pěstovat také na oknech, která jsou otočená na sever – netrpí zde slunečním..