10 druhů nejsladšího ovoce
Existuje mnoho druhů ovoce, které jsou proslulé svou přirozenou sladkostí a chutí. Následující článek vám přináší seznam 10 nejsladších druhů ovoce, které potěší vaše chuťové pohárky.
- Mango (Mangifera indica)
Mango je vynikající exotické ovoce, které je známé svou intenzivní sladkostí a šťavnatostí. Existuje mnoho odrůd, které nabízejí různé odstíny chuti a aroma. Mango můžete jíst samotné, přidávat do ovocných salátů nebo z něj připravovat džusy a smoothie.
- Ananas (Ananas comosus)
Ananas je dalším tropickým ovocem, které si získalo popularitu svou sladkostí. Kombinuje sladkou chuť s mírnou kyselostí. Ananas je skvělý samostatně, přidává se do sladkých pokrmů, dezertů a koktejlů.
- Hroznové víno (Vitis vinifera)
Hroznové bobule jsou přírodní sladký poklad. Můžete si je vychutnávat samotné nebo je využít pro výrobu čerstvých šťáv, vína a sušených hroznů.
- Fíky (Ficus carica)
Fíky jsou sladké a šťavnaté ovoce s bohatou chutí. Jsou ideální pro konzumaci v čerstvém stavu, ale také se používají k přípravě dezertů a sladkých pokrmů.
- Jahody (Fragaria x ananassa)
Jahody jsou nejen sladké, ale také osvěžující. Jsou výborné čerstvé, ale také se používají do dortů, zmrzlin a ovocných salátů.
- Banány (Musa)
Banány patří k sladkému ovoci, ale jsou také velmi sycené živinami. Jsou ideální pro rychlou svačinu a dodávají energii. Můžete je jíst samotné, přidávat do cereálií nebo z nich tvořit smoothie.
- Broskve (Prunus persica)
Broskve mají sladkou a šťavnatou dužinu. Jsou skvělou volbou pro čerstvý zákusek, ovocné saláty a mohou být také pečené či grilované.
- Červený Meloun (Citrullus lanatus)
Červený meloun je osvěžující a sladké ovoce, které je ideální pro horké letní dny. Obsahuje většinou vodu a je výborný jako dezert nebo základ pro ovocné nápoje.
- Švestky (Prunus domestica)
Švestky nabízejí sladkou chuť a jsou skvělé pro přímou konzumaci nebo vaření kompotů, džemů a koláčů.
- Cherimoya (Annona cherimola)
Cherimoya je méně známým ovocem, které kombinuje chutě banánu, ananasu a jahod. Je sladké a krémové, často se konzumuje čerstvé.
- Jak využít úrodu třešní Sklizeň úrody třešní Sklizeň je vyvrcholením našeho celoročního úsilí v péči o třešně. Pokud jsme zvolili nízké formy stromů, bude většina plodů dosažitelná ze země, případně menšího žebříku, i v pozdějším věku. Třešně češeme oběma rukama se stopkami tak, abychom nepoškodili plodonoše a nepřipravili se tak o úrodu v příštích letech. Větší množství,..
- Tvary ovocných dřevin Při nákupu ovocných dřevin se většinou setkáme s roubovanými druhy na podnoži. Podnož je spodní část kmene pod naroubováním (většinou ztluštělé místo, ze kterého vyrůstají nové výhony). Podle budoucí výšky ovocných dřevin v dospělosti, je dělíme na: Zákrsek – výška 60 až 90 cm Čtvrtkmen – výška 100 až 120 cm Polokmen..
- Podzimní nebo jarní výsadba ovocných dřevin Podzimní výsadba ovocných dřevin Ovocné dřeviny většinou vysazujeme na podzim. Při podzimní výsadbě sazenice vytvoří ještě do zámrazu půdy nové sací kořínky a na jaře startují do nového růstu dříve a rychleji než při jarní výsadbě. Během vegetace vytvoří pak stromky i keře větší letorosty a mají rok předstih před..
- Dřín Pěstování dřínu Dřín kvete na jaře drobnými žlutými květy. Od konce srpna dozrávají podlouhlé červené peckovice. Mají lahodnou chuť a značný obsah vitamínů. Plody lze kombinovat syrové nebo kompotované. Dřín je zcela zimovzdorný, nejlépe se mu daří na slunných místech s vápenatou půdou. Podobné články: Pěstování slivoní Pěstování ořechů – vlašský..