Druhy dračíků
Dračík bělavý (Penstemon albidus) je vysoký 20 až 30 cm, květy jsou velké 2 cm. Barva květů je bílá s fialovým nádechem. Kvete v červnu. Snadno se pěstuje ze semen, kvete již prvním rokem, ale na zahradě dlouho nevytrvává.
Dračík trsnatý (Penstemon caespitosus) je nízký druh s plazivými lodyhami. Modré květy jsou 1 až 2 cm velké v chudých hroznech. Kvete v červnu a červenci. Hodí se do skalek a koryt na plném slunci. Snadno se množí dělením trsů. Na zimu přikrýváme lehkou pokrývkou.
Dračík vousatý (Penstemon barbatus) dorůstá do výšky cca 1 metr. Lodyha je mírně větvená, zakončená množstvím korálově červených květů. Vyžaduje slunce a propustnou půdu. Na jednom stanovišti vydrží přibližně 5 let. Dobře vynikne ve společnosti vyšších modrých zvonků a zlatavých krásnooček.
Dračík Davidsonův (Penstemon davidsonii) je bohatě větvený, nízký polokeřík, který tvoří husté koberečky. Lodyhy jsou plazivé, kvetoucí se napřimují. Kvete modrými, modrofialovými nebo modropurpurovými květy velkými cca 2 až 3 cm. Kvete od července do srpna. Dobře roste na slunných stanovištích.
- Čemeřice – královna jarní zahrady Čemeřice (Helleborus) rozkvétají někdy již o Vánocích a nezřídka se i rychlí. Na zahradách však zpravidla mají svoji hlavní dobu kvetení až o několik týdnů později. Čemeřici na zahradě nepřehlédneme, protože na sebe upozorňuje svojí nevšední krásou. Po odkvětu se vytvoří poměrně velké, lesklé, tmavozelené listy. Na květech jsou nejvýraznější..
- Jak správně přezimovat růže Mladé stromkové a převislé růže ohneme přes čípek tak, aby se nevylomily. Kmínek obalíme jutou nebo chvojím až po korunku. Listy, které ještě neopadaly, otrháme. Kmínek přichytíme k zemi háčkem. Korunku pak zasypeme kyprou zemí, ale nepřišlapujeme. Starší stromkové růže odlistíme, prostor mezi větévkami vyplníme dřevitou vlnou nebo slámou. Pak korunku..
- Čechrava Arendsova (Astilbe x arendsii) Pěstování čechravy Čechrava Arendsova je 30 až 100 cm vysoká trvalka vhodná do polostinných míst v zahradě. Podle kultivarů kvete od konce června do července až srpna bohatými latami drobných kvítků v barvě bílé, růžové, červené nebo fialově nachové. Čechrava je dekorativní i svými jemně členitými listy. Vyhovuje jí přiměřeně vlhká humózní..
- Jak pěstovat letničky Pěstujeme letničky Pokud jsme letničky zasadili do truhlíků, musíme je pravidelně zalévat. Zvláště v malých truhlících je zálivka nutností, protože zde květiny často trpí suchem. Květiny vysazené v samozavlažovacích truhlících mají dostatečný přísun vláhy. Péče o letničky Pravidelně hnojíme buď kapalnými hnojivy, které přidáme do zálivky nebo snadno rozpustnými hnojivy. Odstraňujeme odkvetlé..