Devětsil – trvalka do stínuJak pěstovat devětsil

Devětsil je stínomilná trvalka, která má velké listy. Vůbec největší jsou u devětsilu japonského.

Tato trvalka rozkvétá brzy na jaře žlutozelenými úbory, které jsou v hroznu podepřené nápadně velkými svěže zelenými listeny. Listy jsou mohutné srdčité, o velikosti až 1,5 metru.

Devětsil - trvalka do stínu

Devětsil – trvalka do stínu

Tato nápadná trvalka se pěstuje podél potoků nebo okrajů rybníků, a to zejména v parkové výsadbě. Má velké nároky na vodu. Lze ji pěstovat také jako solitérní rostlinu, ovšem při dodržení dostatečné zálivky. Při nedostatku vody devětsilové listy rychle uvadají.


  • Jak mít krásné hortenzie Z hortenzií je u nás nejoblíbenější hortenzie velkolistá, která kvete ještě v září. Je ovšem potřeba o ni správně pečovat, protože jinak příští rok nepokvete. Hortenzie potřebují specifické podmínky a správnou směs půdy. Proč květy nemají jasné barvy Hortenzie dávají přednost živným vlhkým půdám kyselé reakce a polostínu. Pokud jsou umístěné..
  • Čistec (Stachys) a jeho pěstování Čistec patří mezi často pěstované trvalky na našich zahradách. Jsou to vytrvalé rostliny, dlouhověké a naprosto nenáročné na pěstování. Některé jsou ozdobou svými celoročně silně ochlupenými stříbrnými listy, jiné zase zdobí růžově nachové květy. Čistec vlnatý K nejznámějším a zřejmě i nejpěstovanějším patří čistec vlnatý. Rychle se rozrůstá svými kořenícími výběžky...
  • Liliochvostec – Eremurus – Kleopatřina jehla Pěstování liliochvostce Liliochvostec, kterému se také říká Kleopatřina jehla je trvalka. Pochází ze Střední a Malé Asie. Hlízy této trvalky jsou mělce pod povrchem půdy, proto dáváme při okopávání pozor, abychom je nepoškodili. Z přízemní růžice úzkých listů vyhánějí v květnu až červnu 1 až 2 metry vysoké stvoly s dlouhým hroznem květů...
  • Hvězdnice alpská – Aster Alpinus Pěstování hvězdnice alpské Hvězdnice alpská je trstnatá trvalka vysoká cca 10 až 20 cm. Je vysokohorského původu. Hvězdnice alpská má květy velké cca 5 cm a jsou modrofialové se žlutým středem. U vyšlechtěných kultivarů jsou barvy také růžové nebo bílé. Kam vysadit hvězdnici alpskou? Květinu vysazujeme zejména do skalek a..