Jak sušit květy hortenzií a k čemu je využít



Sušení květů hortenzií nám pomůže zachovat jejich krásu a využít je při aranžování nebo. Hortenzie mají tu výhodu, že se suší dobře a jejich květy mohou získat krásnou a trvalou podobu.

Kroky pro sušení květů hortenzií

Nejlepší doba pro sušení květů hortenzií je koncem léta nebo na začátku podzimu, kdy jsou květy plně rozkvetlé, ale ještě nezačaly ztrácet barvu. Vyberte zdravé a nejlepší květy s bohatou barvou.  Zkraťte stonky na požadovanou délku, nejlépe kolem 15-20 cm.

Zavěste květy na suchém a stinném místě. Nechte je sušit po dobu několika týdnů, dokud se plně neusuší. Květy budou stále krásné, ale budou mít jiný vzhled a strukturu. Pravidelně kontrolujte stav sušených květů. Když jsou křehké a suché na dotek, jsou připraveny k použití.

Jak sušit květy hortenzií a k čemu je využít

Jak sušit květy hortenzií a k čemu je využít

Využití sušených květů hortenzií

Sušené květy hortenzií mohou být krásnou dekorací ve vázách. Použijte je samostatně nebo je zkombinujte s jinými sušenými květinami a plody. Můžete vytvářet věnce nebo jiné dekorace, které využijete k zavěšení na dveřích a stěnách.

Sušené květy mohou být součástí kytic a aranžmá. Dodají interiéru rustikální a trvalý charakter. Sušené květy hortenzií jsou oblíbenou volbou pro svatební dekorace, včetně svatebních kytic, stolních květinových dekorací a dekorací pro svatební oslavy.

V interiéru můžete sušené květy hortenzií umístit do rámečků nebo skleněných dóz, abyste vytvořili zajímavé dekorativní prvky.

Manipulace se sušenými květy

Sušené květy hortenzií jsou křehké a mohou se snadno rozpadnout. Při manipulaci s nimi buďte opatrní, abyste je nezničili.






  • Druhy růží Záhonové keřové růže Nejčastěji se v našich zahradách pěstují záhonové růže keřové. Velkokvěté čajohybridy se pro svoje poupata ušlechtilého tvaru a často i jemnou vůní hodí zvláště k řezu do kytic. Čajohybridy se pěstují i jako stromkové růže a na záhonu je lze též kombinovat s keřovými růžemi. Záhony mnohokvětých růží jsou pro..
  • Pelargónie páskatá – Pelargonium zonale Pěstování pelargonie páskaté Pelargónie páskatá je lidově taktéž nazývaná muškát. Často je pěstovaná na oknech a balkónech. Oblíbená je hlavně proto, že kvete od jara do prvních mrazíků v nejrůznějších barevných odstínech. Květy pelargonií jsou jednoduché i plné, u některých druhů s výrazným očkem. Listy můžou být sytě zelené nebo pestrobarevné, bíle..
  • Květina netýkavka – Impatiens Pěstování netýkavky Netýkavka je jednoletá rostlina. Při dotknutí se k tobolkovým plodům z nich vystřelují semena. Netýkavka má velké květy v různých barvách, bohatě kvete. Je vysoká cca 20 až 30 cm. Můžeme ji pěstovat ve stínu i polostínu, není náročná na stanoviště. Svědčí ji také pěstování v truhlících na okně. Podobné články:..
  • Lewisia v rozmanitých barvách Pěstování lewisie Lewisia je skalnička s přízemní růžicí dužnatých listů a hlubokým hlavním kořenem. Lewisii můžeme vysadit do skalek, skalkových skleníků nebo skalničkových koryt. Jsou plně mrazuvzdorné a chladuvzdorné. Stálezelené druhy lewisie vyžadují polostín a humózní, vlhkou, dobře provzdušněnou, kyselou půdu. Lewisie během celého roku nesnášejí zálivku na list. Podobné články:..