Jak sušit květy hortenzií a k čemu je využít



Sušení květů hortenzií nám pomůže zachovat jejich krásu a využít je při aranžování nebo. Hortenzie mají tu výhodu, že se suší dobře a jejich květy mohou získat krásnou a trvalou podobu.

Kroky pro sušení květů hortenzií

Nejlepší doba pro sušení květů hortenzií je koncem léta nebo na začátku podzimu, kdy jsou květy plně rozkvetlé, ale ještě nezačaly ztrácet barvu. Vyberte zdravé a nejlepší květy s bohatou barvou.  Zkraťte stonky na požadovanou délku, nejlépe kolem 15-20 cm.

Zavěste květy na suchém a stinném místě. Nechte je sušit po dobu několika týdnů, dokud se plně neusuší. Květy budou stále krásné, ale budou mít jiný vzhled a strukturu. Pravidelně kontrolujte stav sušených květů. Když jsou křehké a suché na dotek, jsou připraveny k použití.

Jak sušit květy hortenzií a k čemu je využít

Jak sušit květy hortenzií a k čemu je využít

Využití sušených květů hortenzií

Sušené květy hortenzií mohou být krásnou dekorací ve vázách. Použijte je samostatně nebo je zkombinujte s jinými sušenými květinami a plody. Můžete vytvářet věnce nebo jiné dekorace, které využijete k zavěšení na dveřích a stěnách.

Sušené květy mohou být součástí kytic a aranžmá. Dodají interiéru rustikální a trvalý charakter. Sušené květy hortenzií jsou oblíbenou volbou pro svatební dekorace, včetně svatebních kytic, stolních květinových dekorací a dekorací pro svatební oslavy.

V interiéru můžete sušené květy hortenzií umístit do rámečků nebo skleněných dóz, abyste vytvořili zajímavé dekorativní prvky.

Manipulace se sušenými květy

Sušené květy hortenzií jsou křehké a mohou se snadno rozpadnout. Při manipulaci s nimi buďte opatrní, abyste je nezničili.





  • Blatouchy na zahradách Blatouchy jsou rostliny pěstované na vlhčích místech, kvetou od dubna do června žlutými kvítky, které jsou velké asi 4 cm. Blatouchy jsou jedovaté. V teplých oblastech blatouchy zatahují na léto listy, v chladnějších vydrží olistěné až do podzimu. Daří se jim u potoků nebo jezírek, případně v mělké vodě u břehů. Mají rády..
  • Medonosné rostliny Medonosné rostliny jsou takové, které mají velké množství nektaru a jsou tak přitažlivé pro včely. Většinou jsou také svými květy atraktivní, proto jsou výraznou dominantou každé zahrady. K medonosným rostlinám patří: Rozrazil rozprostřený (Veronica prostrata) je polštářová trvalka s hustým porostem. Květy jsou modré drobné, uspořádané do hroznů. Tuto rostlinu vysazujeme na..
  • Liliochvostec – Eremurus – Kleopatřina jehla Pěstování liliochvostce Liliochvostec, kterému se také říká Kleopatřina jehla je trvalka. Pochází ze Střední a Malé Asie. Hlízy této trvalky jsou mělce pod povrchem půdy, proto dáváme při okopávání pozor, abychom je nepoškodili. Z přízemní růžice úzkých listů vyhánějí v květnu až červnu 1 až 2 metry vysoké stvoly s dlouhým hroznem květů...
  • Měsíček lékařský Pěstování měsíčku lékařského Měsíček lékařský patří k léčivým bylinám. Jeho účinky jsou známé již od středověku. Měsíček lékařský pomáhá na choroby jater, vylučování žluči, tlumení kolikových bolestí, má blahodárný vliv na špatně se hojící otevřené rány. Navíc zvyšuje obranyschopnost těla. Vysévání měsíčku zahradního Měsíček lékařský pochází z jižní Evropy, kde roste divoce...