Jak pěstovat chryzantémy
Chryzantémy jsou královnami podzimu. Začínají kvést začátkem září, nevadí jim kratší den a méně slunečních paprsků. Jsou ozdobou mnoha zahrad, teras a balkónů. Je možné je pěstovat jak ve volné půdě, tak v květináčích nebo truhlících. Řezané vydrží ve váze několik týdnů.
Pěstování chryzantém v květináčích
Při pěstování v květináčích dáváme pozor na to, aby nádoba měla odtokový otvor, aby bylo zajištěné odvedení přebytečné vody od kořenů. Na dno květináče umístíme drenážní vrstvu z malých kamínků, které zabrání ucpání odtokových otvorů.

Chryzantémy
Půda pro chryzantémy
Substrát pro pěstování chryzantém by měl být vzdušný a dobře propustný. Můžeme přimíchat trochu písku a vhodné živiny.
Množení chryzantém
Chryzantémy množíme jednoduše tak, že rozdělíme kořenový bal brzy na jaře, ještě před růstem nových výhonů. Množit můžeme také řízkováním.
Péče o chryzantémy
Chryzantémy zaléváme v suchém období, jinak není zálivka nutná. Dáváme pozor, aby voda nepřišla na listy a květy, protože by se znehodnotily. U rostlin zakoupených v květináči nemusíme přihnojovat, protože již mají dostatek hnojiva v substrátu. U volně rostoucích rostlin na záhonech začneme s přihnojováním na jaře, použijeme hnojivo pro balkonové květiny se zvýšeným obsahem draslíku pro bohaté kvetení. Poslední hnojení provedeme v červenci.
Jak zazimovat chryzantémy
Rostliny překrýváme větvičkami nebo vhodnou textilií. Zakrytí listím není vhodné, protože květiny pod nimi uhnívají. Taktéž pěstování pod černou fólií není vhodné, protože se zde přes zimu drží velká vlhkost a taktéž dochází k uhnívání. Květináče přenášíme do bezmrazé nevytápěné místnosti nebo kůlny.
- Čistec (Stachys) a jeho pěstování Čistec patří mezi často pěstované trvalky na našich zahradách. Jsou to vytrvalé rostliny, dlouhověké a naprosto nenáročné na pěstování. Některé jsou ozdobou svými celoročně silně ochlupenými stříbrnými listy, jiné zase zdobí růžově nachové květy. Čistec vlnatý K nejznámějším a zřejmě i nejpěstovanějším patří čistec vlnatý. Rychle se rozrůstá svými kořenícími výběžky...
- Pěstování pivoněk na zahradě Pivoňky patří k nejkrásnějším kvetoucím rostlinám časného léta. Pivoňka lékařská Pivoňka lékařská pochází z jižní a jihovýchodní Evropy, Malé Asie a Arménie, kde se objevovala především na zarostlých skalách. Dřevité druhy z jihovýchodní Asie byly v císařských zahradách pěstované již v 3. tisíciletí před n. l. Latinský název získala od boha lékařství Paiona (Apollóna), který pivoňku..
- Mnohokvět – Kniphofia Pěstování mnohokvětu Mnohokvět je trvalka, která má přízemní růžici tuhých stálezelených listů. Dorůstá do výšky 70 až 100 cm, na dlouhých stoncích je husté hroznovité květenství. Květenství je zespodu žluté, směrem nahoru se mění na oranžově-červenou barvu. Vysazování mnohokvětu Mnohokvět se vysazuje jako solitéra, případně do menších skupin spolu s jukou..
- Vděčná trvalka turan Jak kvete turan? Vděčnou trvalkou je také turan. Květy jsou podobné hvězdnicím a jsou umístěny na lodyhách vysokých cca 60 cm. Turan kvete bíle, v odstínech modré, fialové, růžové a červené. Střed květu je žlutý. Některé kultivary turanu po seříznutí vykvetou ještě jednou. Turany mají rády slunné stanoviště s úrodnou vlhkou půdou..