Druhy dračíků



Dračík bělavý (Penstemon albidus) je vysoký 20 až 30 cm, květy jsou velké 2 cm. Barva květů je bílá s fialovým nádechem. Kvete v červnu. Snadno se pěstuje ze semen, kvete již prvním rokem, ale na zahradě dlouho nevytrvává.

Dračík trsnatý (Penstemon caespitosus) je nízký druh s plazivými lodyhami. Modré květy jsou 1 až 2 cm velké v chudých hroznech. Kvete v červnu a červenci. Hodí se do skalek a koryt na plném slunci. Snadno se množí dělením trsů. Na zimu přikrýváme lehkou pokrývkou.

Dračík vousatý (Penstemon barbatus) dorůstá do výšky cca 1 metr. Lodyha je mírně větvená, zakončená množstvím korálově červených květů. Vyžaduje slunce a propustnou půdu. Na jednom stanovišti vydrží přibližně 5 let. Dobře vynikne ve společnosti vyšších modrých zvonků a zlatavých krásnooček.

Dračík Davidsonův (Penstemon davidsonii) je bohatě větvený, nízký polokeřík, který tvoří husté koberečky. Lodyhy jsou plazivé, kvetoucí se napřimují. Kvete modrými, modrofialovými nebo modropurpurovými květy velkými cca 2 až 3 cm. Kvete od července do srpna. Dobře roste na slunných stanovištích.

Květina dračík

Květina dračík







  • Jak využít pnoucí růže Pnoucí růže můžeme rozdělit na dva druhy. Jedny se silnými vzpřímenými výhony, které musíme vyvazovat k opoře – kvetou dvakrát i vícekrát za sezónu a jsou vysoké kolem 3 metrů. Druhou skupinou jsou pnoucí růže se slabšími ohebnými výhony, které kvetou většinou jednou za rok. Pnoucí růže u zdí domů Pnoucími..
  • Rychlení konvalinek Jak rychlit konvalinky Konvalinky, které již mají zatažené a uschlé listy, na podzim vyryjeme ze záhonu. Jednotlivé oddenky od sebe oddělíme (jsou srostlé) a vybereme jen ty, které mají pupen s květním zárodkem. Poznáme je tak, že jsou největší a nemají pravidelný kuželovitý tvar, v zárodku jsou zřetelné zárodky květu. Konvalinkám před..
  • Vysazování nových růží Růže jsou královnami každé zahrady. Symbolizují rozmanitost, barvitost, vůni a půvab. Vysazujeme je od poloviny října do poloviny listopadu. Pouze v oblastech s většími holomrazy je vysazujeme na jaře, kdy už pominulo riziko mrazíků. Pro výsadbu vybíráme takové odrůdy, které jsou odolné proti chorobám, takže nevyžadují časté ošetřování postřiky. V oblastech s chladným podnebím..
  • Řebříček tužebníkovitý (Achillea filipendulina) Řebříček tužebníkovitý je trvalka vysoká 100 až 150 cm. Pochází z Kavkazu. Květenství jsou žlutá, složená z drobných úborů. Řebříček tužebníkovitý kvete v červenci až srpnu, voní po koření. Není náročný na pěstování ani na půdní podmínky. V zahradě jej vysazujeme do sušších partií. Je vhodný k řezu do čerstvých i suchých kytic. Podobné články:..