Druhy dračíkůDračík bělavý (Penstemon albidus) je vysoký 20 až 30 cm, květy jsou velké 2 cm. Barva květů je bílá s fialovým nádechem. Kvete v červnu. Snadno se pěstuje ze semen, kvete již prvním rokem, ale na zahradě dlouho nevytrvává.

Dračík trsnatý (Penstemon caespitosus) je nízký druh s plazivými lodyhami. Modré květy jsou 1 až 2 cm velké v chudých hroznech. Kvete v červnu a červenci. Hodí se do skalek a koryt na plném slunci. Snadno se množí dělením trsů. Na zimu přikrýváme lehkou pokrývkou.

Dračík vousatý (Penstemon barbatus) dorůstá do výšky cca 1 metr. Lodyha je mírně větvená, zakončená množstvím korálově červených květů. Vyžaduje slunce a propustnou půdu. Na jednom stanovišti vydrží přibližně 5 let. Dobře vynikne ve společnosti vyšších modrých zvonků a zlatavých krásnooček.

Dračík Davidsonův (Penstemon davidsonii) je bohatě větvený, nízký polokeřík, který tvoří husté koberečky. Lodyhy jsou plazivé, kvetoucí se napřimují. Kvete modrými, modrofialovými nebo modropurpurovými květy velkými cca 2 až 3 cm. Kvete od července do srpna. Dobře roste na slunných stanovištích.

Květina dračík

Květina dračík  • Kvetoucí rostliny do vlhkých a podmáčených zahrad Které rostliny zasadit na vlhká místa v zahradě? Upolín – kvete brzy na jaře většími žlutými nebo oranžovými květy, které mají kulovitý tvar. Jedná se o dlouhověkou trvalku, která roste v trsech. Vrbina tečkovaná – žlutě kvetoucí trvalka, která rozkvétá na začátku léta. Květy jsou uloženy zvonkovitě. Tato trvalka se velmi rychle..
  • Hledík – Antirrhinum Hledík má svůj původ ve středomoří. K nám se dostal již v 16. století. Pěstování hledíků Hledíky můžeme sázet na venkovní záhon od konce dubna, snese jarní mrazík. Kvete od června do srpna. Hledíky dorůstají do výšky od 20 do 90 cm, podle odrůdy. Nízké hledíky vysazujeme jako lemy záhonů, vyšší druhy..
  • Hořec v zahradě Hořec – Gentiana – patří mezi letničky, dvouletky nebo i trvalky. Některé druhy jsou poloopadavé, jiné stálezelené. Hořec se pěstuje pro modré květy. Vysazujeme jej do skalek. Jsou plně mrazuvzdorné. Prospívá jim slunce nebo polostín a humózní, dobře propustná, vlhká, kyselá půda. V přírodě některé druhy rostou i na vápenci. Množení..
  • Sázení a hnojení balkonových květin Sázení balkonových květin Připravené sazenice květin opatrně vyklopíme z květináčů tak, abychom nepoškodili kořenový bal. Sazenice sázíme řídce, protože se rozrostou a budou potřebovat dostatek prostoru pro další růst. Do jednoho truhlíku vysazujeme cca 4 až 5 květin. Sazenice sázíme o 2 až 3 cm hlouběji, protože se po první zálivce..