Iberka okoličnatá neboli štěničník (Iberis umbellata)Iberka okoličnatá zvaná lidově též štěničník je jednoletá rostlina, která tvoří nádherné lepy a kvetoucí koberce. Na venkovní záhony ji můžeme vysévat již na začátku dubna.

Pěstování iberky okoličnaté

Iberkám se daří téměř v každé zemině, nejlépe ovšem v písčitohlinité. Semena vyséváme na meziřádkovou vzdálenost 20 cm do mělkých žlábků tak, aby na každých 15 cm vyšla 3 až 4 semena.

Iberka (štěničník)

Iberka (štěničník)

Jednoletá iberka dorůstá do výšky cca 25 cm. Kvete květy v barvě bílé, růžové nebo tmavěčervené. Semena vyséváme na slunečné stanoviště. Pěkně vynikne nejen jako obruba záhonů, ale také ve skalkách a v okrasných nádobách. Tato letnička nesnáší přesazování!


  • Pěstování jiřin na zahradě Jiřiny jsou květiny, které oplývají velmi širokou škálou barev, velikostí a tvarů svých květin. Pochází z hornatých částí Mexika a okolních států Ameriky. Do Evropy se dostaly až koncem 18. století. Začátkem 19. století byly již vystavovány na nejrůznějších květinových výstavách a byly středem pozornosti. Kde pěstujeme jiřiny Jiřiny se původně..
  • Pěstování kopru Kopr je rostlinou svatojánskou. Byl znám již ve starém Egyptě. Kopr vyséváme do řádků na slunném záhoně. Použití kopru Mladé listy přidáváme do omáček, pomazánek a salátů. Bez kvetoucích vrcholků se neobejde nakládání okurek a jiné zeleniny. Podobné články: Nevadlec – pěstování na zahradě Letničky a jejich doba kvetení Druhy..
  • Jak správně vybrat samozavlažovací truhlík? Existuje několik typů samozavlažovacích truhlíků. Jak vybrat správný samozavlažovací truhlík? Je důležité mít přehled, kolik vody je v zásobníku. K tomu slouží otvory po celé výšce truhlíku. Tyto otvory slouží i k pohodlnému dolévání vody. Zálivka by v zásobníku měla vydržet několik dnů i v teplých letních dnech. Je třeba, aby pojmul objem 4 až..
  • Pokojové květiny s modrými květy Většina pokojových květin s modrými květy nerozkvétá jasně modrou barvou, ale spíše do fialova. Nejvíce modrá barva vynikne v protisvětle na parapetu před oknem, kde se barvy rozjasní. Modré květy také více zdůrazníme použitím kontrastního květináče v bílé nebo žluté barvě. Zvonky – nevadí jim tvrdá vodu při zalévání. Zvonek..