Jak odstranit mech v trávníku?Co signalizuje mech v trávníku?

Mech v trávníku signalizuje, že došlo ke zhoršení půdních podmínek nebo k zanedbání pravidelné údržby.

Podle vzrůstu mechu snadno poznáme, co je potřeba zlepšit. Pokud je mech v trávníku vzpřímený, jehlicovitého vzrůstu, je půda suchá a má kyselou reakci. Pokud je mech plazivý se zeleno až zelenožlutou barvou, znamená to, že se jedná o špatně propustnou půdu nebo přílišné zastínění. Pokud mech tvoří polštářky, je to důsledek nízkého sekání.

Jak odstranit mech v trávníku?

Jak odstranit mech v trávníku?

Vápnění trávníku

Vápnění trávníku provádíme, pokud je kyselost pH 5,5 a nižší.

Jak odstranit mech z trávníku?

Na jaře vyhrabeme mech hráběmi s ostrými železnými hroty nebo vertikutačními hráběmi, které jsou přímo určené pro tuto činnost. K účinnému odstranění mechu použijeme přípravky typu „Antimech“, které aplikujeme podle návodu v dubnu až květnu. Takto ošetřený trávník je chráněn proti mechu asi 6 měsíců.


  • Trávník ve stínu Co dělat, když tráva ve stínu neroste? Na silně zastíněných místech v zahradě, např. pod stromy, většinou travní plocha nevyroste, nebo je tráva velmi řídká, místa jsou holá a nevypadají hezky. Proto místo trávy použijeme k ozelenění stínomilné rostliny. Rostliny jako náhrada trávníku Kromě některých dřevin jsou obzvláště vhodné především trvalky, jako..
  • Druhy trávníků Okrasné trávníky Okrasné trávníky plní jedinou funkci – estetickou. Setkáváme se s nimi na menších plochách, v okolí budov a ve spojení s květinovými výsadbami. Jsou založeny na nízkých druzích travin a vyžadují všestrannou a celoroční péči. Krátký vzrůst se udržuje častým sekáním, většinou je nutná i pravidelná zálivka, přihnojování a čištění od..
  • Okrasná zahrada na jaře a uprostřed léta Každý z nás se určitě rád dívá do zeleně zahrady a do pestré krásy květů. Někdy ta krása dá více práce, ale nemusí to být vždy. Kombinace okrasných dřevin, pěkného, dobře ošetřovaného trávníku a trvalek je tou nejméně pracnou variantou. Trávník je základ zahrady Sebeupravenější a pestřejší zahrada se spoustou roztodivných..
  • Péče o trávník Péče o trávník představuje nejen pravidelné hnojení, provzdušňování, zavlažování a sekání, ale i ochranu proti plevelům, chorobám a škůdcům. Jakou půdu pro trávník Před zakládáním trávníků připravíme půdu, která by měl mít alespoň 10 cm kvalitní zeminy. Je-li půda příliš těžká, můžeme ji vylepšit pískem a rašelinou. Pokud je písčitá,..