Jak odstranit mech v trávníku?Co signalizuje mech v trávníku?

Mech v trávníku signalizuje, že došlo ke zhoršení půdních podmínek nebo k zanedbání pravidelné údržby.

Podle vzrůstu mechu snadno poznáme, co je potřeba zlepšit. Pokud je mech v trávníku vzpřímený, jehlicovitého vzrůstu, je půda suchá a má kyselou reakci. Pokud je mech plazivý se zeleno až zelenožlutou barvou, znamená to, že se jedná o špatně propustnou půdu nebo přílišné zastínění. Pokud mech tvoří polštářky, je to důsledek nízkého sekání.

Jak odstranit mech v trávníku?

Jak odstranit mech v trávníku?

Vápnění trávníku

Vápnění trávníku provádíme, pokud je kyselost pH 5,5 a nižší.

Jak odstranit mech z trávníku?

Na jaře vyhrabeme mech hráběmi s ostrými železnými hroty nebo vertikutačními hráběmi, které jsou přímo určené pro tuto činnost. K účinnému odstranění mechu použijeme přípravky typu „Antimech“, které aplikujeme podle návodu v dubnu až květnu. Takto ošetřený trávník je chráněn proti mechu asi 6 měsíců.


  • Trávník ve stínu Co dělat, když tráva ve stínu neroste? Na silně zastíněných místech v zahradě, např. pod stromy, většinou travní plocha nevyroste, nebo je tráva velmi řídká, místa jsou holá a nevypadají hezky. Proto místo trávy použijeme k ozelenění stínomilné rostliny. Rostliny jako náhrada trávníku Kromě některých dřevin jsou obzvláště vhodné především trvalky, jako..
  • Okraje trávníku Jak olemovat trávník Aby dlouhé travnaté pásy nevypadaly přísně, potřebují vhodně olemovat. Vybírat bychom měli takové rostliny, které nezarostou do trávy. Ladně zvlněných okrajů docílíme takovými druhy, jako jsou otužilé kakosty, které vytvářejí nízké ostrůvky, jimž se při úpravě trávníku snadno vyhneme. Mezi zajímavé okrajové rostliny patří například kontryhel nebo..
  • Trávník a roční období Leden – odstraníme z trávníku listí Únor – obstaráme travní semeno k výsevu holých míst Březen – posečeme trávník vysoko seřízenými noži Duben – odstraníme plevel a mech a na holá místa dosejeme trávu Květen – nastavíme sekačku níž a lehce pohnojíme speciálním hnojivem na trávníky, vše opakujeme po čtyřech až šesti..
  • Péče o trávník Péče o trávník představuje nejen pravidelné hnojení, provzdušňování, zavlažování a sekání, ale i ochranu proti plevelům, chorobám a škůdcům. Jakou půdu pro trávník Před zakládáním trávníků připravíme půdu, která by měl mít alespoň 10 cm kvalitní zeminy. Je-li půda příliš těžká, můžeme ji vylepšit pískem a rašelinou. Pokud je písčitá,..