Jak odstranit mech v trávníku?Co signalizuje mech v trávníku?

Mech v trávníku signalizuje, že došlo ke zhoršení půdních podmínek nebo k zanedbání pravidelné údržby.

Podle vzrůstu mechu snadno poznáme, co je potřeba zlepšit. Pokud je mech v trávníku vzpřímený, jehlicovitého vzrůstu, je půda suchá a má kyselou reakci. Pokud je mech plazivý se zeleno až zelenožlutou barvou, znamená to, že se jedná o špatně propustnou půdu nebo přílišné zastínění. Pokud mech tvoří polštářky, je to důsledek nízkého sekání.

Jak odstranit mech v trávníku?

Jak odstranit mech v trávníku?

Vápnění trávníku

Vápnění trávníku provádíme, pokud je kyselost pH 5,5 a nižší.

Jak odstranit mech z trávníku?

Na jaře vyhrabeme mech hráběmi s ostrými železnými hroty nebo vertikutačními hráběmi, které jsou přímo určené pro tuto činnost. K účinnému odstranění mechu použijeme přípravky typu „Antimech“, které aplikujeme podle návodu v dubnu až květnu. Takto ošetřený trávník je chráněn proti mechu asi 6 měsíců.


  • Trávník ve stínu Co dělat, když tráva ve stínu neroste? Na silně zastíněných místech v zahradě, např. pod stromy, většinou travní plocha nevyroste, nebo je tráva velmi řídká, místa jsou holá a nevypadají hezky. Proto místo trávy použijeme k ozelenění stínomilné rostliny. Rostliny jako náhrada trávníku Kromě některých dřevin jsou obzvláště vhodné především trvalky, jako..
  • Okrasná zahrada na jaře a uprostřed léta Každý z nás se určitě rád dívá do zeleně zahrady a do pestré krásy květů. Někdy ta krása dá více práce, ale nemusí to být vždy. Kombinace okrasných dřevin, pěkného, dobře ošetřovaného trávníku a trvalek je tou nejméně pracnou variantou. Trávník je základ zahrady Sebeupravenější a pestřejší zahrada se spoustou roztodivných..
  • Trávník a roční období Leden – odstraníme z trávníku listí Únor – obstaráme travní semeno k výsevu holých míst Březen – posečeme trávník vysoko seřízenými noži Duben – odstraníme plevel a mech a na holá místa dosejeme trávu Květen – nastavíme sekačku níž a lehce pohnojíme speciálním hnojivem na trávníky, vše opakujeme po čtyřech až šesti..
  • Údržba trávníku Sečení trávníku Trávník pravidelně sečeme, zejména v období od dubna do října. Nově vyrostlý trávník poprvé sečeme ve výšce 10 cm, nejlépe kosou. Sekačka by mohla křehkou mladou trávu poškodit. Od dubna do července sečeme nově založený trávník každý týden až deset dní, čímž podpoříme jeho zhoustnutí. Pravidelná podzimní a jarní..