Jak odstranit mech v trávníku?Co signalizuje mech v trávníku?

Mech v trávníku signalizuje, že došlo ke zhoršení půdních podmínek nebo k zanedbání pravidelné údržby.

Podle vzrůstu mechu snadno poznáme, co je potřeba zlepšit. Pokud je mech v trávníku vzpřímený, jehlicovitého vzrůstu, je půda suchá a má kyselou reakci. Pokud je mech plazivý se zeleno až zelenožlutou barvou, znamená to, že se jedná o špatně propustnou půdu nebo přílišné zastínění. Pokud mech tvoří polštářky, je to důsledek nízkého sekání.

Jak odstranit mech v trávníku?

Jak odstranit mech v trávníku?

Vápnění trávníku

Vápnění trávníku provádíme, pokud je kyselost pH 5,5 a nižší.

Jak odstranit mech z trávníku?

Na jaře vyhrabeme mech hráběmi s ostrými železnými hroty nebo vertikutačními hráběmi, které jsou přímo určené pro tuto činnost. K účinnému odstranění mechu použijeme přípravky typu „Antimech“, které aplikujeme podle návodu v dubnu až květnu. Takto ošetřený trávník je chráněn proti mechu asi 6 měsíců.


  • Okrasná zahrada na jaře a uprostřed léta Každý z nás se určitě rád dívá do zeleně zahrady a do pestré krásy květů. Někdy ta krása dá více práce, ale nemusí to být vždy. Kombinace okrasných dřevin, pěkného, dobře ošetřovaného trávníku a trvalek je tou nejméně pracnou variantou. Trávník je základ zahrady Sebeupravenější a pestřejší zahrada se spoustou roztodivných..
  • Okraje trávníku Jak olemovat trávník Aby dlouhé travnaté pásy nevypadaly přísně, potřebují vhodně olemovat. Vybírat bychom měli takové rostliny, které nezarostou do trávy. Ladně zvlněných okrajů docílíme takovými druhy, jako jsou otužilé kakosty, které vytvářejí nízké ostrůvky, jimž se při úpravě trávníku snadno vyhneme. Mezi zajímavé okrajové rostliny patří například kontryhel nebo..
  • Trávník a roční období Leden – odstraníme z trávníku listí Únor – obstaráme travní semeno k výsevu holých míst Březen – posečeme trávník vysoko seřízenými noži Duben – odstraníme plevel a mech a na holá místa dosejeme trávu Květen – nastavíme sekačku níž a lehce pohnojíme speciálním hnojivem na trávníky, vše opakujeme po čtyřech až šesti..
  • Zakládání nového trávníku Trávník je výraznou estetickou plochou v zahradě, udržovaný travní koberec bývá chloubou majitele. Často bývá trávník v promyšleném kontrastu s okrasnými dřevinami a květinovými záhony. Trávník ochraňuje pozemek před prašností. Zakládání nového trávníku Základem při zakládání nového trávníku je kvalitní příprava půda před jeho založením a pravidelná každoroční péče. Nejlepší půdou pro trávník..