Kozlíček polní neboli polníčekPěstování kozlíčku polníčku

Kozlíček polní je označován také jako polníček. Vysévá se do řádků 12 až 20 cm vzdálených od sebe. Pro podzimní sklizeň vyséváme koncem července až začátkem srpna, pro zimní a předjarní sklizeň vyséváme koncem srpna nebo na začátku září. Po vzejití polníček vyjednotíme na vzdálenost 3 až 5 cm. Kozlíček je zcela mrazuvzdorný.

Kdy sklízet polníček

Sklizeň kozlíčku ukončíme do konce března. Později vybíhá do květu. Z kozlíčku polníčku se připravují jemné bylinkové saláty.

Kozlíček polníček pěstování

Kozlíček polníček pěstování  • Jak mohou děti pěstovat rostliny na zahradě Zahrada může být pro děti fascinujícím místem, plným zvířat, rostlin a přírodních záznamů. Pěstování rostlin je skvělý způsob, jak děti zapojit do práce na zahradě a naučit je něco o přírodě a o tom, jak funguje život. Zde je několik tipů, jak děti mohou pěstovat rostliny na zahradě. Zapojení dětí..
  • Jak založit zahradu aneb 12 tipů, jak založit zeleninové záhony Jak založit zahradu? Při zakládání nové zahrady je dobré začít v malém, abychom si nenabrali příliš mnoho zahradnických starostí, které pak nezvládneme. Plevel a škůdci nás mohou rychle přemoci. Pro záhonky vybereme místo, na kterém svítí slunce co nejdéle. Je třeba zvážit, jak se sluneční svit mění v průběhu ročních období. Nejlépe..
  • Hnojení rostlin v zahradě Rostliny potřebují ke zdárnému růstu a vývoji devět základních, tzv. biogenních prvků. Potřebu některých z nich mají plně pokrytou z přírodních zdrojů – z půdy a ovzduší. U jiných látek, především u dusíku, fosforu a draslíku a do značné míry i u hořčíku a vápníku, se každoročními sklizněmi, případně jejich vyplavováním vodou do..
  • Skleníky na zahradě Skleník na zahradě vylepší klimatické podmínky, urychlí růst zeleniny a předpěstování sadby květin na záhony nebo do okenních truhlíků. Zásady při výběru skleníku Při výběru, nákupu nebo umístění skleníků lze udělat mnoho chyb, které výsledek pěstování negativně ovlivní. Proto je dobré dodržet některé zásady. Nejdříve si dobře promyslíme, které rostliny..