Kozlíček polní neboli polníčekPěstování kozlíčku polníčku

Kozlíček polní je označován také jako polníček. Vysévá se do řádků 12 až 20 cm vzdálených od sebe. Pro podzimní sklizeň vyséváme koncem července až začátkem srpna, pro zimní a předjarní sklizeň vyséváme koncem srpna nebo na začátku září. Po vzejití polníček vyjednotíme na vzdálenost 3 až 5 cm. Kozlíček je zcela mrazuvzdorný.

Kdy sklízet polníček

Sklizeň kozlíčku ukončíme do konce března. Později vybíhá do květu. Z kozlíčku polníčku se připravují jemné bylinkové saláty.

Kozlíček polníček pěstování

Kozlíček polníček pěstování  • Rok v zeleninové a ovocné zahradě – ČERVEN Práce na zahradě v červnu U skleníkových okurek dbáme na pravidelné zalévání, hnojení a také na regulaci teploty vzduchu. Toto přispěje k dobrému růstu. Skleníková rajčata mají vysokou potřebu živin a je třeba je od začátku června každý týden hnojit. Do půli června vyséváme pozdní květák, který má stihnout narůst do..
  • Rok v zeleninové a ovocné zahradě – ÚNOR Práce na zahradě v únoru Při mírném únorovém počasí je třeba průběžně kontrolovat sklep. Aby zelenina a ovoce neshnili, pravidelně větráme a přebíráme poškozené plody. Koncem února můžeme dát naklíčit brambory. Umístíme je na světlé místo při teplotě kolem 13°C. Také začínáme sázet první zeleninu do pařenišť a skleníků. Cibuli..
  • Jaká půda je vhodná do skleníku Půda ve skleníku Ve skleníku je nutné mít půdu s dostatkem organické hmoty, protože zde budeme nejčastěji pěstovat zeleninu, která je náročná na živiny – např. papriky, okurky nebo rajčata. Snadno může dojít k únavě půdy, což je častý problém starších skleníků. Dochází k jednostrannému vyčerpání půdy vlivem pěstování zeleniny na jednom místě...
  • Praktické rady pro uskladnění ovoce a zeleniny Jak skladovat ovoce a zeleninu Ovoce a zeleninu nikdy neskladujeme ve stejném prostoru. Mohlo by dojít k tomu, že některé druhy nežádoucím způsobem ovlivní chuť a vůni druhů jiných. Jestliže jsme uložili společně např. jablka a brambory, může se zvýšit klíčivost brambor. Brzy opadané ovoce Ovoce, které příliš brzy opadá..