Pěstování čekanky hlávkové na zahraděČekanka hlávková vytváří podle druhu buď vysoké světle zelené hlávky, nebo kulaté zavinuté červené hlávky s bílými žebry. Vyséváme ji koncem června na záhon ve sponu 30×30 cm. Je částečně mrazuvzdorná, proto na záhoně vydrží dlouho.

V kuchyni se čekanka hlávková upravuje jako salát, má nahořklou chuť.

Pěstování čekanky hlávkové

Pěstování čekanky hlávkové  • Rok v zeleninové a ovocné zahradě – SRPEN Zelenina na zahradě v srpnu Na listech brambor se může začít objevovat plíseň bramborová. Napadenou nať je nutné spálit nebo správně zkompostovat. Plody zeleninové papriky můžeme sklízet zelené, jakmile dosáhnou normální velikosti. Hodí se k přípravě plněných paprikových lusků, pod maso nebo do leča. Do salátů jsou vhodnější plně vyzrálé červené..
  • Rok v zeleninové a ovocné zahradě – KVĚTEN Práce na záhonech v květnu Na záhonech během května začíná hojně růst plevel. Je nejvyšší čas začít s ním bojovat. Nejen že na záhonech nevypadá pěkně, ale také bere místo a živiny pěstovaným rostlinám. Pokud je nedostatek deště, začínáme zalévat. Nikdy nezaléváme studenou vodou z vodovodu. Nejlépe používáme odstátou dešťovou vodu, která..
  • Rok v zeleninové a ovocné zahradě – LEDEN – 4. týden Co dělat na zahradě v lednu Během ledna si můžeme začít dělat zásoby minerálních hnojiv, které použijeme časně z jara. Dobu zimního odpočinku můžeme využít k opravám poškozených míst v pařeništi. Pro pozorování počasí se nám bude hodit srážkoměr, teploměr (s označením maximální a minimální denní teploty) a větrná korouhvička (případně větrník). Zimní..
  • Pěstování mangoldu Mangold je listová zelenina, která je plnohodnotnou náhradou špenátu. Je to druh řepy, obsahuje v listech mimo vitamínů a cenných minerálních látek i betain, který chrání organismus před aterosklerózou. Jak pěstovat mangold na zahradě Mangold vyséváme na jaře ve špetkách na vzdálenost 30 až 40 cm, po vzejití rostliny vyjednotíme. Během..