Miniskalka v nádoběJakou nádobu pro miniskalku?

Miniskalka v nádobě se hodí pro ty, kteří nemají zahrádku a chtějí si dopřát miniskalku, např. v keramické míse. Keramická mísa by měla být z kvalitní, mrazuvzdorné keramiky. Nezapomeňte, že i tato nádoba musí mít na dně otvor pro odtékání vody.

Dno mísy vyložíme oblázky, které jsou lepší než kameny, které mají hrany. Na ně položíme jemnou síťovinu z umělé hmoty, která se používá např. jako ochrana proti hmyzu nebo na sušení ovoce. Pak dáme vrstvu písku a teprve na písek navršíme zeminu.

Miniskalka v nádobě

Miniskalka v nádobě  • Nové trendy v dekoraci zahrad – světelné instalace, sochy, atd. V posledních letech se dekorace zahrad stala nejen prostředkem zdůrazňujícím krásu přírody, ale také kreativním výrazem osobnosti a stylu majitelů. Nové trendy v dekoraci zahrad přinášejí inovativní prvky, které transformují prostor do magického a ohromujícího místa. Světla v zahradě Jednou z nejpopulárnějších nových trendů v dekoraci zahrad jsou světelné instalace...
  • Okrasné jabloně v zahradě Okrasné jabloně Okrasné jabloně (Malus) dorůstají do výšky 8 až 10 metrů, mají rozložitý růst (šířka až 8 metrů). Můžeme je pěstovat jako okrasný strom nebo keř. Okrasné jabloně vynikají svými květy, které mohou být v různých barvách – růžové, červené, rubínové, lila nebo černočervené. Průměr květu je od 3 do..
  • Podzim na zahradě – říjen V říjnu z trávníku vyhrabáváme spadené listí, podle potřeby můžeme i sekat. Trávník již nehnojíme. Ze záhonů sklízíme kořenovou zeleninu. Zbavíme ji hlíny a olámeme listy. Ponecháme středové srdíčko. Kořenovou zeleninu ukládáme do chladného sklepa tak, aby se k ní nedostaly myši. Ve druhé polovině října sázíme ovocné stromky. Den předem namočíme kořeny..
  • Udatna – Aruncus Pěstování udatny Udatna je dekorativní trvalka dosahující v době květu výšky 1,2 až 1,5 m. Udatna má několikrát dělené listy a bohaté laty drobných smetanově bílých květů. Květenství samčích rostlin je bohatší, u samičích rostlin štíhlejší. Kam zasadit udatnu V zahradě se udatna nejlépe uplatní jako solitéra na polostinném místě..