Blatouchy na zahradách



Blatouchy jsou rostliny pěstované na vlhčích místech, kvetou od dubna do června žlutými kvítky, které jsou velké asi 4 cm. Blatouchy jsou jedovaté.

V teplých oblastech blatouchy zatahují na léto listy, v chladnějších vydrží olistěné až do podzimu. Daří se jim u potoků nebo jezírek, případně v mělké vodě u břehů. Mají rády slunce i polostín, nesnášejí horko.

Blatouch

Blatouch

Množení blatouchů

Blatouchy se množí dělením trsů nebo vyséváním semen.






  • Pěstování minirůží Skupina drobnokvětých růžiček s menším vzrůstem se těší popularitě především pro možnost pěstovat je jako pokojové rostliny. Potřebují stejné podmínky jako velké růže, tedy dostatek slunce hnojenou zem, občasný řez a ochranu před mšicemi, padlím a listovými chorobami. Očkované na šípku vydrží dlouho bez vody, sázejí se především do skalek, záhonů..
  • Podzimní květina hvězdnice Podzimní zahrada nemusí být jen o padajícím barevném listí, ale také ji můžou rozzářit pestré květy hvězdnice. Hvězdnice je nenáročná trvalka, která má jak nižší, tak i vyšší kultivary. Nízké hvězdnice se hodí do skalek a na obruby záhonů. Středně vysoké druhy do květinových záhonů a mohutné soliterní rostliny využijeme..
  • Lichořeřišnice – Tropaeolum Lichořeřišnice je v našich podmínkách letnička. Pochází z Jižní Ameriky. Lichořeřišnice je dužnatá a velmi choulostivá na mráz. Vytvářejí asi 1 metr dlouhé výhony, které můžou být buď plazivé, nebo popínavé. Květy jsou jednoduché, velké cca 6 až 7 cm v barvě oranžové, žluté nebo červené. Lichořeřišnici vysazujeme na slunné nebo poloslunné místo..
  • Rady a tipy pro pěstování mečíků Jak správně pěstovat mečíky? Mečíky trpí některými stejnými houbovými chorobami jako brambory, okurky a fazole, nepěstujeme je na záhonech po těchto plodinách. V místech s většími srážkami je vhodné hlízy podsypat 2 až 3 dm vysokou vrstvou písku. Rostlina napadené houbovými a virovými chorobami je nutno odstranit a spálit. Poškozené rostliny poznáme..