Růže svraskalá



Pěstování růže svraskalé

Růže svraskalá je nenáročná a v zahradách se používá většinou na volně rostoucí živé ploty nebo jako půdní kryt nerovného terénu. Šípky obsahují velké množství vitamínu C.

Jak zpracovat šípky?

Můžeme je zpracovat na marmeládu, nebo z nich udělat víno, případně usušit na čaj. Šípky jsou velké, zploštěle kulovité. Květy můžeme vidět dvakrát – začátkem léta a podruhé na podzim.

Růže svraskalá, pěstování a péče

Růže svraskalá, pěstování a péče





  • Jak pěstovat macešky Maceška je v dnešní době oblíbenou květinou, se kterou se můžeme setkat již s prvními jarními paprsky. Existuje velké množství druhů a velkými nebo naopak malými květy a bohatou násadou. Barevnost macešek je nekonečná, nejčastěji jsou vidět v odstínech žluté a modré barvy. Macešky vysazujeme na záhony nebo do květináčů a misek. Můžeme..
  • Stračka zahradní (Delphinium) Stračka zahradní patří mezi letničky (jednoleté rostliny), které můžeme vysévat přímo na záhon. Existují odrůdy, které dorůstají do výšky od 50 cm až po 1 metr. Pěstování stračky zahradní Stračky dávají přednost hluboce nakypřené vápenité půdě, která je spíše vlhčí. Nesnášejí hnojení čerstvým chlévským hnojem. Stanoviště by mělo být umístěné..
  • Ošetřování popínavých růží Jak se starat o popínavé růže? Během vegetace popínavé růže podle potřeby zavlažujeme, přihnojujeme a chráníme proti chorobám a škůdcům. Při jarním řezu odstraňujeme ve starších keřích výhony starší než 4 roky, u ponechaných výhonů odstřihneme jejich namrzlé a zaschlé konce a zakrátíme jejich příliš dlouhý obrost. Silné jednoleté výhony..
  • Prach na pokojových květinách Jemný prach se u pokojových květin usazuje v pórech listů a znesnadňuje rostlinám dýchání. Květinám s velkými listy, jako jsou fíkusy, filodendrony nebo dieffenbachie, proto občas otřeme listy z obou stran jemným hadříkem. U drobnolistých rostlin je to složitější, zejména u druhů, které mají jemné chloupky, jako např. africké fialky. Můžeme je buďto..