Sušené bylinky proti únavěSušené bylinky

Čerstvé jarní bylinky jsou velmi účinné proti jarní únavě. Některé byliny můžeme sušit a používat pak celoročně.

Kopřiva (listy) – urychluje látkovou výměnu, působí mírně močopudně. Kopřiva má pozitivní vliv na klouby. Při zevním použití ve formě oplachů prospívá vlasům.

Přeslička rolní (nadzemní část rostliny) – působí podobně jako kopřiva, má však výraznější účinky na posílení pohybového ústrojí.

Přeslička rolní (nadzemní část rostliny)

Přeslička rolní (nadzemní část rostliny)

Maliník (listy) – dodává čajům lahodnou chuť. Čaj z maliníku byl kdysi považován za nápoj, který přivolává lásku. Je to však velmi bezpečná bylina, vhodná i pro děti. Působí proti lehkým křečím, zmírňuje menstruační bolesti. Maliník je močopudný a má mírné antirevmatické účinky.


  • Zahrady a zdravá strava – pěstování bylinek a koření v zahradě Zahrada může sloužit nejen jako relaxační prostor, ale také jako zdroj čerstvého a zdravého jídla. Pěstování bylinek a koření v zahradě je jedním z nejlepších způsobů, jak si zajistit přístup k čerstvým a kvalitním ingrediencím pro vaše jídlo. Bylinky a koření Existuje mnoho druhů bylinek a koření, které můžete snadno..
  • Čerstvé jarní bylinky proti únavě Sedmikráska (listy i květy) – působí dobře na zažívání a činnost jater. Od středověku bývá součástí očistných kůr. Lze ji přidávat do salátu nebo ji ochutit tvarohové pomazánky. Jitrocel kopinatý (listy) – obsahuje sliz, třísloviny, pektiny, vápník, draslík, křemík, zinek, beta-karoten a dvakrát více vitamínu C než citron. Patří mezi..
  • Citronová tráva (Cymbopogan citratus) – bylinka Citronová tráva je aromatická bylinka, která si svou cestu na náš trh našla až z daleké Asie. Pěstování citronové trávy Tato bylinka se vyznačuje úzkými šedozelenými listy, které dorůstají do výšky až 150 cm. Listy jsou aromatické, s citronovou vůní. Citronová tráva obsahuje silice a flavonoidy, které mají antioxidační účinek. Dále má..
  • Bylinka dobromysl neboli oregano Pěstování oregana Dobromysl je také známý pod názvem oregano. Vyžaduje slunce a lehčí propustnou půdu. Dobromysl má uklidňující účinky ne nervovou soustavu. Používá se k přípravě čaje, do koupelí a jako koření k masům a do salátů. Dobromysl v kuchyni Dobromysl je součástí francouzské a italské kuchyně. Tradičně se používá při přípravě..