Tařice skalní (Aurinia saxatilis)Pěstování tařice skalní (Aurinia saxatilis)

Tařice skalní je nenáročná trvalka vysoká asi 25 cm. Má šedivě plstnaté listy a bohatě kvete převážně v dubnu. V zahradě se jí daří ve velké skalce mezi štěrbinami kamenů, na hřebeni květinové zídky nebo ve stepní partii.

Tařice skalní

Tařice skalní

Pěstování tařička chlumní (Alyssum montanum)

Tařici skalní je podobná tařička chlumní, která je nižší a kvete o něco později. Oběma rostlinám se nejlépe daří na slunném stanovišti s lehčí propustnou a sušší půdou obsahující vápník.


  • Výběr skalniček do skalky Plánování výsadby skalniček Na začátku plánování skalky, si uděláme přesný plán výsadby a vybrané druhy rostlin do něj nakreslíme. Při výběru skalniček bereme v úvahu výšku rostlin, barvu květů a olistění, dobu květu i nároky jednotlivých druhů na světlo a půdní vláhu. Po celé vegetační období musí skalka působit zajímavě a..
  • Zakládání skalky Jak založit skalku Nejeden začátečník se o založení skalky a získání skalniček pokouší špatně – bere je přímo z přírody. Rostlinám přeneseným z prostředí, v němž žijí ve zcela odlišných podmínkách, se v nových nedaří a téměř bez výjimky hynou. Kdo jen trochu s přírodou cítí, nebere skalničky v horách také proto, že by tím způsobil..
  • Čemeřice – královna jarní zahrady Čemeřice (Helleborus) rozkvétají někdy již o Vánocích a nezřídka se i rychlí. Na zahradách však zpravidla mají svoji hlavní dobu kvetení až o několik týdnů později. Čemeřici na zahradě nepřehlédneme, protože na sebe upozorňuje svojí nevšední krásou. Po odkvětu se vytvoří poměrně velké, lesklé, tmavozelené listy. Na květech jsou nejvýraznější..
  • Lewisia v rozmanitých barvách Pěstování lewisie Lewisia je skalnička s přízemní růžicí dužnatých listů a hlubokým hlavním kořenem. Lewisii můžeme vysadit do skalek, skalkových skleníků nebo skalničkových koryt. Jsou plně mrazuvzdorné a chladuvzdorné. Stálezelené druhy lewisie vyžadují polostín a humózní, vlhkou, dobře provzdušněnou, kyselou půdu. Lewisie během celého roku nesnášejí zálivku na list. Podobné články:..