Zahradní zídky z přírodního kamene
Použití přírodního kamene v zahradě
Přírodní kámen je nejlepší materiál na výzdobu zahrad.
Jednotlivé velké kameny můžeme dávat mezi keře, ploché kameny pak využít jako nášlap pro lepší přístup k rostlinám na záhonu. Ve skalkách pak kameny používáme pro vytvoření přirozeného prostředí pro skalničky.
Opěrné zídky
Pokud máme na zahradě jen mírné svahy a zídky, stačí nám opěrné zídky do výše jednoho metru. Na tyto zídky je nejlépe použít kámen, který se vyskytuje v okolí. Kámen by měl být odolný proti mrazu. Vhodná je např. žula, pískovec, vápenec nebo břidlice.
Jak stavět kamenné zídky
Před začátkem práce kameny pořádně umyjeme, aby zeď nebyla příliš pestrobarevná díky získané patině. Při skládání kamenů střídáme malé a velké. Rozmisťujeme je rovnoměrně. Nakonec vymažeme spáry maltou.
- Hnojení rostlin v zahradě Rostliny potřebují ke zdárnému růstu a vývoji devět základních, tzv. biogenních prvků. Potřebu některých z nich mají plně pokrytou z přírodních zdrojů – z půdy a ovzduší. U jiných látek, především u dusíku, fosforu a draslíku a do značné míry i u hořčíku a vápníku, se každoročními sklizněmi, případně jejich vyplavováním vodou do..
- Jak pěstovat muškáty Pěstování muškátů Muškáty nebo také pelargonie jsou nejoblíbenější balkonové květiny. Mají dlouhou dobu kvetení a poměrně snadno se pěstují. Chorobami a škůdci trpí velmi málo. Muškátům se nejlépe daří na jižní, východní nebo západní straně. Lze je pěstovat také na oknech, která jsou otočená na sever – netrpí zde slunečním..
- Tygřice – Tigridia pavonia Pěstování tygřice Tygřice má velmi atraktivní, různě zbarvené květy – bílé, žluté, červené, růžové, atd. Původní druhy tygřice pocházejí ze Střední a Jižní Ameriky. V půdě vytváří tato květina vejcové hlízy, ze kterých vyrůstají zpravidla tři listy. Tygřice je vysoká cca 30 až 60 cm. Květy jsou ve svém středu nápadně..
- Skalka na jaře Skalka na jaře je dominantou zahrady. Lomikameny – mají husté listové růžice, které tvoří malé bochánky se stopkatými květy. Mají různé barvy. Nejlépe se jim daří na místě odvráceném od prudkého slunce. Lomikameny vyžadují na jaře dostatek vláhy, v zimě pak ochranu před vlhkem, které způsobuje uhnívání v krčcích. Koniklece – mají..