Tařicovka přímořská neboli laločnice přímořská (Lobularia maritima)Tařicovka přímořská je jednoletá rostlina, která dorůstá podle odrůdy do výšky 12 až 30 cm. Je to jedna z nejkrásnějších letniček, které jsou vhodné pro lemy záhonů a jako kvetoucí polštáře.

Pěstování tařicovky

Tařicovce vyhovuje stanoviště na plném slunci a spíše se sušší půdou, která není příliš bohatá na živiny. Semínka vyséváme v půli dubna přímo na záhon, přičemž meziřádková vzdálenost by měla být 15 až 20 cm, přičemž je nutné se řídit výškou příslušné odrůdy. Po vzejití rostlinky vyjednotíme tak, aby zůstala na každých 10 až 15 cm pouze jediná rostlina. Vzcházení semen trvá při teplém počasí asi 8 dní.

Tařicovka přímořská

Tařicovka přímořská

Za sucha je nutné tařicovku důkladně zalévat. Mezi škůdce, kteří si rádi pochutnají na této letničce, patří dřepčíci.


  • Letnička laskavec Pěstování laskavce Laskavce mají rády teplé a slunné stanoviště. Na záhony je vysazujeme ve druhé polovině květny, kdy již nehrozí ranní mrazíky. Půda by měla být lehká, humózní, vápenatá. Laskavce kvetou od konce června až do října. Laskavec je vhodný také k řezu do vázy nebo k sušení do květinových vazeb. Laskavec ocasatý..
  • Druhy aksamitníků Existují tři základní druhy aksamitníku. Aksamitník jemnolistý – Tagetes tenuifolia – je nejméně pěstovaný. Má drobné jednoduché úbory a jemné olistění. Květů je velké množství. Používá se nejčastěji v kombinaci s jinými letničkami na květinových záhonech nebo jako obruby záhonů, případně do skalek. Aksamitník rozkladitý – Tagetes patula – nejčastěji pěstovaný aksamitník...
  • Sázení a hnojení balkonových květin Sázení balkonových květin Připravené sazenice květin opatrně vyklopíme z květináčů tak, abychom nepoškodili kořenový bal. Sazenice sázíme řídce, protože se rozrostou a budou potřebovat dostatek prostoru pro další růst. Do jednoho truhlíku vysazujeme cca 4 až 5 květin. Sazenice sázíme o 2 až 3 cm hlouběji, protože se po první zálivce..
  • Astra čínská Pěstování astry čínské Astra čínská je velmi oblíbená letnička. Je vyšlechtěno mnoho kultivarů lišících se velikostí, tvarem a barvou květenství. Astry dělíme do několika skupin – jehlicovité, pivoňkovité, pštrosí pero nebo princess. Astry kvetou od července do září. Vyšší kultivary se používají k řezu, nižší se dobře uplatní k plošné výsadbě, na..