Tařicovka přímořská neboli laločnice přímořská (Lobularia maritima)Tařicovka přímořská je jednoletá rostlina, která dorůstá podle odrůdy do výšky 12 až 30 cm. Je to jedna z nejkrásnějších letniček, které jsou vhodné pro lemy záhonů a jako kvetoucí polštáře.

Pěstování tařicovky

Tařicovce vyhovuje stanoviště na plném slunci a spíše se sušší půdou, která není příliš bohatá na živiny. Semínka vyséváme v půli dubna přímo na záhon, přičemž meziřádková vzdálenost by měla být 15 až 20 cm, přičemž je nutné se řídit výškou příslušné odrůdy. Po vzejití rostlinky vyjednotíme tak, aby zůstala na každých 10 až 15 cm pouze jediná rostlina. Vzcházení semen trvá při teplém počasí asi 8 dní.

Tařicovka přímořská

Tařicovka přímořská

Za sucha je nutné tařicovku důkladně zalévat. Mezi škůdce, kteří si rádi pochutnají na této letničce, patří dřepčíci.


  • Begónie stálekvetoucí (Begonia semperflorens) Pěstování begónie stálekvetoucí Begónie stálekvetoucí (Begonia semperflorens) je oblíbená nízká letnička používaná k plošným výsadbám, na obruby záhonů i do přenosných nádob. Tato begónie byla vyšlechtěna v řadě odrůd kvetoucích od června v barvě bílé, růžové nebo červené. Rostliny mají lesklé zelené nebo tmavě červené listy. Sazenice begónií se předpěstovávají z lednových výsevů, semenáčky..
  • Třapatky neboli rudbekie Třapatky jsou vytrvalé, ojediněle dvouleté nebo jednoleté rostliny. Jsou středně vysoké až vysoké. Většinou mají zářivě žluté květy. Jejich květy vynikají zejména v pozdním létě a na podzim. Dobře se uplatňují v trvalkových záhonech vedle modrých a červených květin. Druhy třapatek Třapatka dřípatá patří svým vzrůstem mezi nejvyšší, dorůstá až do 2..
  • Letnička Plamenka Drummondova Jak pěstujeme plamenku Drummondovu – Phlox Drummondii Plamenka Drummondova je letnička, která dorůstá do výšky cca 10 až 40 cm. Pochází z jižních oblastí USA. Semena této plamenky vyséváme od konce února, po vzejití sazenice přesazujeme do květináčků, aby zesílily. Na záhon je vysazujeme v květnu. Plamenka Drummondova bohatě kvete v nejrůznějších barvách..
  • Jak pěstovat letničky Pěstujeme letničky Pokud jsme letničky zasadili do truhlíků, musíme je pravidelně zalévat. Zvláště v malých truhlících je zálivka nutností, protože zde květiny často trpí suchem. Květiny vysazené v samozavlažovacích truhlících mají dostatečný přísun vláhy. Péče o letničky Pravidelně hnojíme buď kapalnými hnojivy, které přidáme do zálivky nebo snadno rozpustnými hnojivy. Odstraňujeme odkvetlé..