Zahradní nářadí – rýčRýč je jedním z nejzákladnějších zahradnických nástrojů a má široké využití. Hlavním účelem rýče je uvolnit zem a připravit ji na zasetí nebo výsadbu.

Správný výběr rýče závisí na konkrétním úkolu a velikosti vaší zahrady. Zvolte si rýč, který bude nejlépe vyhovovat vašim potřebám a zabezpečí efektivní a úspěšné zahradničení.

Rýč se skládá ze dvou hlavních částí: z ostří a z rukojeti. Rýče existují v mnoha druzích, které se liší svou velikostí, tvarem ostří a délkou rukojeti.

Zahradní nářadí – rýč

Zahradní nářadí – rýč

Druhy zahradních rýčů

Ostrý rýč – používá se k odstraňování plevele a k uvolnění země před zasetím. Jeho ostré ostří pronikne do země a snadno ji uvolní.

Široký rýč – používá se k obracení půdu a k vykopávání strouh pro zavedení závlahy. Jeho širší ostří je ideální pro velké plochy.

Rýč s rovným ostřím – používá se pro odstraňování starých kořenů a ke kultivaci zeminy před sázením. Jeho rovné ostří zvládá odstraňování malých překážek a kamenů.

Rýč s lžícovým ostřím – používá se pro kopání jam pro výsadbu. Jeho lžícovité ostří vytváří hlubokou díru v zemi pro vkládání kořenového balu rostliny.

  • Systémy zavlažování a úspora vody v zahradách Voda je vzácný přírodní zdroj, a proto je důležité ji šetřit a efektivně používat, zejména v zahradách. Kromě úspory vody mohou efektivní systémy zavlažování také snížit náklady na údržbu zahrady a zlepšit zdraví rostlin. Zahradní postřikovače kapénkové zavlažování Jedním z nejčastějších systémů zavlažování v zahradách jsou tradiční postřikovače. Ty však..
  • Altánky a loubí Příjemným odpočinkovým místem v zahradě jsou i altánky a rozmanité besídky. Altánek může být postavený ze dřeva a konstrukce pak připomíná zahradní domek. Nebo můžeme použít kovovou konstrukci, která se nejvíce hodí do japonských zahrad. Zajímavým prvkem každé zahrady jsou i rozmanitá loubí neboli průchody, které mají mít šířku minimálně 120..
  • Rostliny v kontejnerech V kontejnerech se prodávají hlavně dřeviny, ale také velké trvalky. Trvalka, která se prodává v kontejneru, musí být v kontejneru také vypěstovaná. Nemá to být rostlina přesazená s kořenovým balem z volné půdy do kontejneru – takové rostliny mohou sice také přinést uspokojivé výsledky, ale nemohou se prodávat za cenu rostlin v kontejnerech. Kdy vysazovat rostliny v..
  • Malé nádrže pro terasy Malé nádrže se hodí do omezených prostor, např. terasa, dvorek. Minimum by mělo být 25 litrů vody. Nádrž umístíme na slunné místo a osadíme ji několika pobřežními rostlinami a jedním zakrslým leknínem. Malé nádrže nejsou vhodné pro ryby. K zakoupení jsou minifontánky s dopadající vodou na oblázky. Podobné články: Nářadí a vybavení..