Jakou vybrat motyčku pro práci na zahraděMotyčky jsou jedním z nejčastěji používaných nářadí na zahradě.

Druhy motyček

Existuje několik druhů – rovné, s rovnými hřeby, se třemi nazpět zahnutými hřeby nebo také špičaté. Jsou různé široké – úzké pro práci ve stísněném prostoru nebo široké motyky pro těžkou zahradní práci. Motyčky mají také různě dlouhou násadu – od krátké cca 25 cm pro práci v podřepu až po dlouhé pro práci ve stoje.

Motyčka pro práci na zahradě

Motyčka pro práci na zahradě

Motyčka se třemi nazpět zahnutými hřeby a motyčka s rovnými hřeby postavenými kolmo k násadě jsou na jaře tím nejvhodnějším nářadím pro přípravu záhonů k osázení.

Půda zrytá na podzim se na jaře nesmí znovu obracet. Pouze se nakypří nejsvrchnější vrstva půdy, tvořená velkými hroudami. Většinou se k tomu používají různé motyčky. Běžná motyčka se třemi nazpět zahnutými hřeby, mnohem lepší je však široká motyka okopávačka, která může mít rovněž hřeby, podobně jako rycí vidle.


    Warning: array_rand(): Second argument has to be between 1 and the number of elements in the array in /data/web/virtuals/126020/virtual/www/wp-content/themes/bresponzive/single.php on line 61

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/126020/virtual/www/wp-content/themes/bresponzive/single.php on line 62