Pěstování lilií v květináčích



Pěstování lilií v květináčích je velmi oblíbené, protože má celou řadu výhod.

Takto pěstované lilie mohou kvést kdykoliv během roku, záleží, kdy je vysadíme. Pro výsadbu použijeme kvalitní zahradní substrát. Květináč by měl být co nejvyšší. Na jeho dno dáme vrstvu substrátu, pak uložíme cibuli a zasypeme substrátem až do vrchu. Květináče můžeme kdykoliv přemístit, zejména pokud hrozí mrazíky.

Na podzim se květináči ukládají do sklepa. Na jaře pak můžeme lilie vysadit na záhon nebo opět do květináče (použijeme nový substrát).

Pěstování lilií v květináčích

Pěstování lilií v květináčích

Hnojení lilií

Lilie můžeme přihnojit v průběhu vegetace plným hnojivem. Pokud jsme použili kvalitní substrát s příměsí hnoje nebo organického hnojiva, již přihnojovat nemusíme. Přehnojení liliím škodí, má za následek zvýšenou náchylnost k chorobám.

Jak pečovat o lilie, aby byly silné a krásně kvetly?

Lilie od jara do podzimu pravidelně odplevelujeme a kypříme. Rostliny můžeme mulčovat, čímž zajistíme vláhu v půdě, zabráníme přehřívání a růstu plevele. Jako mulč můžeme použít drcenou kůru, posečenou trávu, hnůj nebo rašelinu.

Lilie zaléváme výhradně ke kořenům, vyhneme se zalévání na listy. Voda na listech způsobuje výskyt plísní a houbových chorob. Zálivku zvýšíme v období před kvetením a pár týdnů po něm.






  • Pěstujeme balkonovou květinu nestařec mexický (Ageratum houstonianum) Pěstování nestařce mexického Nestařec mexický je balkonová květina, která vyžaduje lehkou, humózní půdu a stanoviště chráněné před větrem. Dobře se mu bude dařit na plném slunci nebo v mírném polostínu. Pokud nestařec pěstujeme na balkóně, umístíme truhlíky směrem na jih nebo jihozápad. Květy má nestařec v různých odstínech modré barvy. Když budeme..
  • Jak pěstovat macešky Maceška je v dnešní době oblíbenou květinou, se kterou se můžeme setkat již s prvními jarními paprsky. Existuje velké množství druhů a velkými nebo naopak malými květy a bohatou násadou. Barevnost macešek je nekonečná, nejčastěji jsou vidět v odstínech žluté a modré barvy. Macešky vysazujeme na záhony nebo do květináčů a misek. Můžeme..
  • Anglické pelargonie Pěstování anglických pelargonií Anglickým pelargoniím se lidově říká také velkokvěté nebo angličanky. Květy některých kultivarů mohou dosahovat průměru až 8 cm. Květy jsou většinou jednoduché v barvě od bílé až po černé, s různě zbarvenými oky, se žíháním a lemováním. Listy anglických pelargonií jsou většinou zelené, některé odrůdy mají listy panašované. Anglické pelargonie..
  • Hledík (Antirrhinum) – vysévání a pěstování Hledík patří k letničkám, které nesmí chybět na žádné zahrádce, terase nebo balkóně. Pochází ze Středomoří a Severní Ameriky. Hledíky najdou uplatnění jako obruby záhonů nebo je můžeme vysazovat do nádob. Vysévání hledíků Hledíky vyséváme každý rok v únoru nebo březnu. Drobná černá semena nezasypáváme substrátem, necháme volně několik dní pod mikrotenovou..