Pěstujeme balkonovou květinu nestařec mexický (Ageratum houstonianum)
Pěstování nestařce mexického
Nestařec mexický je balkonová květina, která vyžaduje lehkou, humózní půdu a stanoviště chráněné před větrem.
Dobře se mu bude dařit na plném slunci nebo v mírném polostínu. Pokud nestařec pěstujeme na balkóně, umístíme truhlíky směrem na jih nebo jihozápad.
Květy má nestařec v různých odstínech modré barvy. Když budeme odkvetlé květy průběžně odstraňovat, pokvete tato balkónovka až do prvních mrazíků. Pravidelně zaléváme a jednou týdne přidáváme hnojivo na kvetoucí rostliny. Je nutné dávat pozor na přelití, aby rostlinám neuhnily kořeny.

Nestařec mexický
Jak vysazovat nestařec
Nestařec vysazujeme ve skupinách. Na jeden běžný metr je potřeba cca 5 až 6 sazenic. Tato letnička se hodí nejen do truhlíků, ale také na obruby letničkových záhonů. Sazenice vysazujeme koncem května, kdy také začínají kvést.
- Jak na pěstování lilií Aby nám lilie krásně kvetly, je nutné dodržovat základní pravidla pro jejich pěstování. Kde lilie vysadit? Správně vybrané místo pro pěstování lilií je základem budoucího úspěchu. Místa vlhká s těžkou půdou jsou pro lilie naprosto nevhodná. Dlouhodobě se jim daří tam, kde je dobrá drenáž nebo v mírném svahu, kde je zajištěn..
- Jak vybrat vhodný květináč Pokud jsme se rozhodli pro pěstování rostlin v nádobách, vybereme vhodný květináč v některém zahradním centru, kde mají širokou nabídku. Vzhled a tvar nádoby Rozhodovat bude nejspíš vzhled nádoby a také cena. Levné plastové truhlíky a květináče vybíráme pouze tehdy, budeme-li v nich pěstovat převislé rostliny, které zakryjí jejich přední stranu. Zároveň nemůžeme..
- Petúnie – oblíbené balkonové květiny Petúnie patří k našim nejoblíbenějším letničkám. Pocházejí z Jižní Ameriky, dobře odolávají našim klimatickým podmínkám. Tuto letničku je možné koupit pod názvy Surfinie, Superpetunie, Million Bells, Petitunie, Calibrachoa, atd. Druhy petúnií Surfinie jsou převislé, bujně rostoucí a bohatě kvetoucí petúnie. Conchitas jsou drobnokvěté petúnie, které odolávají větru, dešti i nízkým jarním teplotám...
- Choroby převislých pelargonií a muškátů Korkovitost Korkovitost – projevuje se během vegetace, hlavně v zimním období, jako zelené a hnědé výrůstky na spodních stranách listů. Tato choroba vzniká nedostatkem světla, nerovnoměrnou zálivkou nebo vysokou vlhkostí vzduchu. Objevuje se hlavně při přezimování pelargonií. Jakmile se rostliny přenesou na venkovní stanoviště, korkovitost většinou zmizí. Staré poškozené listy jsou..