Badan tučnolistý (Bergenie cordifolia)
Pěstování badanu tučnolistého
Badan tučnolistý je trvalka 30 až 40 cm vysoká. Má velké srdčité stále zelené listy, v zimě načervenalé. Kvete koncem března a v dubnu růžovými až purpurovými květy v bohatých hroznech. Badan se uplatní ve volných trvalkových skupinách spolu s jinými stínomilnými rostlinami. Hodí se i do skalek. Na stanovišti vydrží dlouhá léta.
- Jak sušit květy hortenzií a k čemu je využít Sušení květů hortenzií nám pomůže zachovat jejich krásu a využít je při aranžování nebo. Hortenzie mají tu výhodu, že se suší dobře a jejich květy mohou získat krásnou a trvalou podobu. Kroky pro sušení květů hortenzií Nejlepší doba pro sušení květů hortenzií je koncem léta nebo na začátku podzimu, kdy..
- Chrpinec bělavý Pěstování chrpince bělavého Chrpinec bělavý je 60 až 80 cm vysoká trvalka. Má velké růžově červené květní úbory s bělavými vnitřními kvítky. Rostlinám nejlépe vyhovuje slunné stanoviště se sušší půdou. Svými kořenovými odnožemi se postupně rozrůstá do větší plochy. Podobné články: Hlaváček jarní – Adonis vernalis Koniklec trvalka do skalky Zavinutka..
- Kopretina šarlatová – Řimbaba K oblíbeným trvalkám patří – Kopretina šarlatová, lidově nazývaná řimbaba. Dorůstá do výšky asi 50 cm, stonky jsou zakončené růžovými, červenými nebo bílými jednoduchými či plnými květy. Řimbaba je ozdobná i svými jemnými, dvakrát zpeřenými listy. Péče o řimbabu Pokud kopretinu seřízneme po odkvětu nad zemí, znovu vyraší a na podzim..
- Prvosenka – posel jara Prvosenky jsou poslové jara. Mohou kvést v bytě, stejně tak jako na balkoně. Neublíží jim zima ani pobyt v teple domova. Pěstování prvosenky venku Prvosenky snášejí rozmary zimního a předjarního počasí bez potíží. Vůbec jim nevadí, když je i s květináčem přenesete ven. Vyberte jim částečně zastíněné místo na balkoně nebo na..