Červenec v okrasné zahraděPráce v okrasné zahradě v červenci

Pro dělení a sázení kosatců je nejvhodnější druhá polovina července. Staré rostliny s rozvětvenými oddenky vyryjte vidlemi a oddělte zeminu, která na nich ulpěla.

U odkvetlých trvalek nesmíte nechat odkvetlé semeníky, protože rostliny výrazně oslabují. Navíc nevypadají na rostlinách pěkně. Včas je proto odstřihneme.

Echinacea - trvalka

Echinacea – trvalka

V létě byste pokud možno neměli měnit vodu v nádržích a jezírkách. Řada vodních rostlin příliš dobře nesnáší výměnu vody.

Vřes a vřesovec potřebují v období letního sucha obzvláště hodně vody.

ROK V ZAHRADĚ – červen, červenec, srpen


  • Zvonek prostřední (Campanula medium) Pěstování zvonku prostředního Zvonek prostřední je 70 až 90 cm vysoká dvouletka s velkými bílými, růžovými nebo tmavofialovými zvonkovitými květy. Sazenice se vysazují na záhony počátkem září na vzdálenost 40 až 50 cm. Uplatní se jednotlivě nebo ve skupinách na smíšených květinových záhonech, jako solitéra v trávníku nebo vysazený před keři. Květy..
  • Tipy pro pěstování tulipánů Původ tulipánů Tulipány mají svůj původ v Asii, odkud se rozšířily až k nám. Jméno tulipán vzniklo z místního jména taliban, což česky znamená turban. Tulipány patří mezi cibulnaté květiny. Jsou na našich zahradách hojně rozšířené. Podle tvaru květu a doby kvetení je rozdělujeme na zahradní a botanické tulipány. Botanické tulipány zůstávají na..
  • Rostliny pro živý plot Buk – v zelenolisté nebo červenolisté formě je vhodný pro zvláště vysoké živé ploty k ochraně proti větru. Dobře snáší vápenaté půdy. Stříhá se v srpnu, případně v únoru. Habr – vhodný pro souvislý živý plot. Vyžaduje vlhčí půdu. Habr roste velmi rychle. Plot z habru může dosáhnout výšky až 2,5 metru. Stříháme jej v srpnu...
  • Koniklec trvalka do skalky Koniklec – Pulsatilla je trvalka, která se hodí především do skalek. Má vzpřímené nebo převislé zvonkovité květy. Po odkvětu se listy nápadně zvětší. Koniklec potřebuje ke svému růstu plné slunce a úrodnou půdu, dobře propustnou a bohatou na humus. Je velmi citlivý na poškození kořenů. Koniklec množíme v zimě kořenovými..