Červenec v okrasné zahraděPráce v okrasné zahradě v červenci

Pro dělení a sázení kosatců je nejvhodnější druhá polovina července. Staré rostliny s rozvětvenými oddenky vyryjte vidlemi a oddělte zeminu, která na nich ulpěla.

U odkvetlých trvalek nesmíte nechat odkvetlé semeníky, protože rostliny výrazně oslabují. Navíc nevypadají na rostlinách pěkně. Včas je proto odstřihneme.

Echinacea - trvalka

Echinacea – trvalka

V létě byste pokud možno neměli měnit vodu v nádržích a jezírkách. Řada vodních rostlin příliš dobře nesnáší výměnu vody.

Vřes a vřesovec potřebují v období letního sucha obzvláště hodně vody.

ROK V ZAHRADĚ – červen, červenec, srpen


  • Leknín – nejoblíbenější vodní rostlina Leknín (Nymphaea) je nejoblíbenější vodní rostlinou, lidově se mu také říká vodní růže. Oživuje přirozené nebo umělé vodní nádrže a jezírka se stojatou vodou na slunném místě. V jaké nádrži pěstovat leknín? V malé zahrádce stačí pro pěstování leknínu mělčí nádrže do hloubky 40 cm. V těchto nádržích pěstuje méně vzrůstné odrůdy..
  • Choroby převislých pelargonií a muškátů Korkovitost Korkovitost – projevuje se během vegetace, hlavně v zimním období, jako zelené a hnědé výrůstky na spodních stranách listů. Tato choroba vzniká nedostatkem světla, nerovnoměrnou zálivkou nebo vysokou vlhkostí vzduchu. Objevuje se hlavně při přezimování pelargonií. Jakmile se rostliny přenesou na venkovní stanoviště, korkovitost většinou zmizí. Staré poškozené listy jsou..
  • Jaké rostliny do předzahrádky Jak vybíráme rostliny do předzahrádky Rostliny do předzahrádky vybíráme podle velikosti plochy a také podle orientace pozemku. Musíme zohlednit nároky jednotlivých druhů rostlin na světlo, půdu i vláhu. Na slunných předzahrádkách se daří většině okrasných rostlin, které mají rády slunce. Stín a polostín vybíráme pro rostliny, které mají větší nároky..
  • Prvosenka – posel jara Prvosenky jsou poslové jara. Mohou kvést v bytě, stejně tak jako na balkoně. Neublíží jim zima ani pobyt v teple domova.   Pěstování prvosenky venku Prvosenky snášejí rozmary zimního a předjarního počasí bez potíží. Vůbec jim nevadí, když je i s květináčem přenesete ven. Vyberte jim částečně zastíněné místo na balkoně nebo na..