Květen v okrasné zahraděPráce v okrasné zahradě během května

Pivoňky, u kterých se během května přestaly vyvíjet poupata, jsou většinou napadena plísní. Tato choroba se vyskytuje za chladného a vlhkého počasí. Všechny napadené části rostliny ořežeme a spálíme.

V květnu vysazujeme dvouletky a letničky. Letničkami zaplňujeme prázdná místa v zahradě a místa po zatažených tulipánech.

Afrikány a ostálky sázíme na venkovní záhony až po 20. květnu, protože jsou velmi choulostivé na sebemenší mrazík. Navíc potřebují prohřátou půdu.

U keřových a stromkových růží se často vyvíjejí vlky, které vyrážejí z podnože. Jedná se o plané výhony, které nekvetou a oslabují rostlinu. Odřízneme je hned, jakmile je objevíme.

Pěstování růží v květnu

Pěstování růží v květnu

Jehličnany s pevným kořenovým balem můžeme vysazovat až do půlky května. Po výsadbě je chráníme před sluncem a pravidelně zaléváme, abychom usnadnily ujmutí rostlin.

Od poloviny května vysazujeme pampas dvoudomý a ostatní okrasné trávy.

Ve druhé polovině května vysazujeme již jen hrnkované trvalky s kořenovým balem.

ROK V ZAHRADĚ – březen, duben, květen


  • Kde a jak používáme pergoly aneb způsoby využití pergol Druhy pergol Pergoly pro posezení – vytvářejí pocit klidu a soukromí ve vybrané části zahrady, kde nás ochrání před sluncem. Střešní pergoly – nahrazují přírodní prostředí na plochých částech střech nebo velkých balkónech ve městech. Vchodové pergoly – zvýrazňují vstup do domu. Pergolové brány – vyznačují branku v oplocení, nebo slouží..
  • Jaké čerpadlo pro fontánu a vodopád? Čerpadlo do jezírka Pro běžnou zahradní nádrž pořídíme ponorné čerpadlo, které se snadno instaluje. Z bezpečnostních důvodů je nejvhodnější ponorné čerpadlo o výkonu 24 V. Čerpadlo nepokládáme přímo na dno, ale podložíme je několika cihlami. Pracuje tak, že nasává vodu přes čistič a vytlačuje ji hlavicí fontány nebo hadicí k vrcholu vodopádu...
  • Okrasné ibišky Ibišek má nadýchaný květ na dlouhé stopce. Kvete jen jeden den. Květ ibišku může být jednoduchý nebo plný, bílý, žlutý, oranžový, růžový, červený nebo fialový. Jak pěstovat ibišek Ibišky mají rády hodně světla a v létě vyžadují pravidelnou zálivku a přihnojování. Starší rostliny se přesazují a seřezávají časně zjara. Ibišek kvete..
  • Mák východní Pěstování trvalky máku východního Trvalka mák východní je v zahradě výraznou barevnou dominantou. Má velké krvavě červené květy s černou skvrnou uprostřed. Jsou vyšlechtěny i kultivary s jednoduchými květy, růžové, lososové nebo oranžové barvy, případně i s plnými květy. Po odkvětu máku východního nadzemní část odumírá a proti ji nad zemí odstřihneme. Na začátku..