Zimní práce na zahradě – únor



Únor by měl být bílý, aby posílil pole i naši zahrádku. Zalijeme znovu důkladně jehličnany i stále zelené keře, nezapomeneme na skalku, ošetříme trávník.

Pod fóliový tunel můžeme už zasít ředkvičku a vysázet sazečku cibule. Pokud hrozí mrazy, přehodíme přes fóliovník ještě jednu vrstvu fólie, nebo starou plachtu, či jinou textilii.

Proti polednímu slunci chráníme stálezelené keře a jehličnany zástěnami – deskou opřenou o kůly, několika prkny nebo závěsem z jutoviny.

Zimní práce na zahradě

Zimní práce na zahradě







  • Předěly a cesty v zahradě Zahradní cesty Provoz v zahradě usnadňují dobře architektonicky řešené a technicky kvalitně provedené cesty. Podle finančních a technických možností a důležitosti cest v prostoru z hlediska jejich využívání se můžeme rozhodnout pro cesty štěrkopískové s obrubníky, pro cesty z betonových dlaždic, kostek, plochých přírodních kamenů apod. Místa méně navštěvovaná postačí spojit tzv. Šlapákovou cestou z betonových..
  • Rostliny v nádobách v zimě Čím ochránit rostliny v květináči – pytlovina a sláma Cypřišek nebo jiné trpasličí jehličnany s brslenem, které pěstujeme v květináči třeba na balkóně, ochráníme nejlépe proti mrazu, jestliže květináč vložíme do pytle, vyplněného slámou nebo senem. Okrasné zelí – podívaná i v mrazech Chcete-li si dopřát rozkvetlou podívanou i v době, kdy všechno ostatní je..
  • Květiny do venkovské zahrady Pro květinové záhony na venkovské zahradě je nejvhodnější pravidelný, zpravidla obdélníkovitý tvar. Jsou-li záhony většího rozměru, mohou být osázeny pravidelně i nepravidelně různými druhy květin – trvalek, letniček, dvouletek nebo cibulnatých květin, aby postupně kvetly po celou dobu vegetace. Vhodné je umístění do koberce nízkých rostlin vyšší druhy jednotlivě jako..
  • Vysévání letniček Vyséván a pěstování letniček Většinu letniček je třeba předpěstovat, jen některé se vysévají přímo na záhon (např. slunečnice, povíjnice, ostrožky, dvoutvárky). Informace o termínu výsevu najdete na sáčku s osivem. Jak vysévat letničky? Do výsevní misky dáme výsevní substrát, semena letniček dáváme v pravidelných intervalech nebo je jemně rozptýlíme. Substrát..