Rok v zeleninové a ovocné zahradě – ÚNORPráce na zahradě v únoru

Při mírném únorovém počasí je třeba průběžně kontrolovat sklep. Aby zelenina a ovoce neshnili, pravidelně větráme a přebíráme poškozené plody.

Koncem února můžeme dát naklíčit brambory. Umístíme je na světlé místo při teplotě kolem 13°C. Také začínáme sázet první zeleninu do pařenišť a skleníků.

Skleník

Cibuli ze semene můžeme začít vysévat již koncem února, protože dobře klíčí již při teplotě půdy 2 až 3 °C.

Do květináčů na parapetu můžeme vysévat majoránku nebo lichořeřišnici.

Od konce února začínáme s řezem vinné révy. Řez provádíme ve dnech, kdy nemrze, aby nedocházelo ke ztrátám mízy.

ROK V ZAHRADĚ – leden, únor, březen


  • Přizpůsobení zahrady pro venkovní sportovní aktivity Přizpůsobení zahrady pro venkovní sportovní aktivity přináší do života nadšených sportovců novou úroveň zábavy a pohybu. Zahrada může sloužit jako ideální prostředí pro různé sportovní aktivity, ať už jde o fotbal, basketbal, plážový volejbal, ping pong nebo jiné oblíbené sporty. Bez ohledu na věk nebo úroveň dovedností existuje mnoho možností,..
  • Jak přilákat do zahrady ještěrky Ještěrky jsou velmi užitečné a v zahradě je uvítá každý správný zahradník. Pokud je chcete přilákat, můžete vyzkoušet následující tipy. Jaké prostředí ještěrky vyhledávají Vytvořte pro ještěrky vhodné prostředí. Pro svůj život vyhledávají suchá a slunečná místa. Vytvořte jim ve své zahradě zákoutí s kamennými nebo dřevěnými hromadami, skalnatými oblastmi a..
  • Pěstování keříčkových fazolí Keříčkové fazole Od poloviny května a v červnu postupně vysejeme na dvakrát keříčkové fazole. Budeme je tak sklízet postupně. Dáváme přednost odrůdám s krátkou dobou vývoje. Keříčkové fazole, které jsme vyseli v květnu, přihnojíme začátkem června dusíkatým hnojivem. Hnojivovou zálivku lijeme mezi řádky, abychom nepopálily listy rostlin. Rostliny nakonec ještě opláchneme sprchou čisté..
  • Pěstování salátu Jak pěstovat salát na zahradě V létě pěstujeme odrůdy odolnější proti vybíhání do květu. Sazenice si předpěstujeme tak, abychom je mohly v dubnu a v květnu vysazovat na záhon. Hlávky se sklízejí v červenci a srpnu. Ledový salát je oblíbený pro svoje velké hlávky křehkých listů. Ledový salát je náročnější na teplo. Trpí zahníváním..