Kvetoucí rostliny do vlhkých a podmáčených zahrad
Které rostliny zasadit na vlhká místa v zahradě?
Upolín – kvete brzy na jaře většími žlutými nebo oranžovými květy, které mají kulovitý tvar. Jedná se o dlouhověkou trvalku, která roste v trsech.
Vrbina tečkovaná – žlutě kvetoucí trvalka, která rozkvétá na začátku léta. Květy jsou uloženy zvonkovitě. Tato trvalka se velmi rychle rozrůstá pomocí podzemních oddenků. Rostlina je vysoká cca 50 až 70 cm.

Vrbina tečkovaná
Kosatec sibiřský – kvete od konce května modrými květy. Jedná se dlouhověkou, vlhkomilnou trvalku.
Kyprej vrbice – jedná se o velmi efektní trvalku, která kvete koncem července. Dorůstá do výšky 80 až 120 cm. Květy jsou husté, klasovité, s množstvím malých tmavě nebo světle růžových květů.
Rdesno – trvalka, které nevadí mokrá půda. Kvete v létě úzkými, válcovitými květenstvími v bílé, růžové a sytě červené barvě. Rostlina se dobře rozrůstá pomocí silných dužnatých oddenků.
- Jak pěstovat čechravu Jak vypadá čechrava Čechrava je 0,5 až 1 metr vysoká trvalka kvetoucí bohatými latami drobných bílých, růžových, červených nebo fialově nachových kvítků. Je ozdobná i svými dvakrát až třikrát trojčetně dělenými listy. Čechravě nejlépe vyhovuje polostinné stanoviště s dostatečně vlhkou půdou, kde vydrží velmi dlouho bez přesazení. Občasné přihnojení kompostem s Cereritem..
- Cínie – Ostálka sličná a Ostálka úzkolistá Latinské jméno (Zinnia) dostaly cínie po německém lékaři a profesoru botaniky Johannu Gottfriedu Zinnovi. Pocházejí z amerického kontinentu, kde bylo popsáno kolem patnácti druhů. Patří mezi oblíbené záhonové letničky. Správné české jméno pro cínie je ostálka, ale zlidovělý název cínie se vžil mnohem více. Ostálka úzkolistá Ostálka úzkolistá je doma v Mexiku...
- Škůdci muškátů Mšice napadají vrcholky rostlin a sají z nich šťávu. Muškáty pak hůře rostou a deformují se. Molice se také mohou na muškátech objevit, zejména v zimě ve vytápěných prostorách. Molice jsou uchycené na spodní straně listů, které v důsledku jejich sání žloutnou a zasychají. Muškáty můžou také napadnout štítenky, které svým sáním způsobují..
- Mnohokvět – Kniphofia Pěstování mnohokvětu Mnohokvět je trvalka, která má přízemní růžici tuhých stálezelených listů. Dorůstá do výšky 70 až 100 cm, na dlouhých stoncích je husté hroznovité květenství. Květenství je zespodu žluté, směrem nahoru se mění na oranžově-červenou barvu. Vysazování mnohokvětu Mnohokvět se vysazuje jako solitéra, případně do menších skupin spolu s jukou..