Druhy růžíZáhonové keřové růže

Nejčastěji se v našich zahradách pěstují záhonové růže keřové. Velkokvěté čajohybridy se pro svoje poupata ušlechtilého tvaru a často i jemnou vůní hodí zvláště k řezu do kytic.

Čajohybridy se pěstují i jako stromkové růže a na záhonu je lze též kombinovat s keřovými růžemi. Záhony mnohokvětých růží jsou pro jejich bohaté a dlouhé kvetení nádhernou ozdobou zahrady.

Pnoucí růže

U vstupních míst do zahrady nebo do předzahrádky u domu, u odpočívadel v zahradě, u plotu nebo v některých nehezkých zákoutích vyniknou nádherně pnoucí růže, které pozemek zkrášlí množstvím svých květů.

Druhy růží

Druhy růží

Převislé růže na kmínku

Pokud jsou naštěpovány na vyšší, asi 2 m vysoký kmínek šípkové růže, vytvoří převislý tvar, který působí na vhodném místě velmi dekorativně. Do velkých trávníkových ploch lze k jejich oživení vysadit růže sadové, ať už původní druhy nebo šlechtěné kultivary. K ozelenění a zkrášlení svažitého nebo kamenitého terénu v zahradě lze použít nízké růže půdopokryvné, které jsou zvláště v době květu estetickým skvostem.

Miniaturní růže

Miniaturní růže, vysoké zpravidla jen 20 až 30 cm, se uplatní ve skalce, v přenosných nádobách i jako obruba květinových záhonů.


  • Pěstování sasanek Kdy sázíme sasanky? Hlízky ušlechtilých kultivarů sasanek sázíme od března do června. Než je vysadíme, je třeba hlízky namočit na dvacet čtyři hodin do vlažné vody. Hloubka výsadby je přibližně 5 cm. Naše původní druhy sasanek odolávají zimě velmi dobře. Horší je to s jejich exotickými sestřičkami. Ty pocházejí z oblastí teplejších..
  • Ošetřování popínavých růží Jak se starat o popínavé růže? Během vegetace popínavé růže podle potřeby zavlažujeme, přihnojujeme a chráníme proti chorobám a škůdcům. Při jarním řezu odstraňujeme ve starších keřích výhony starší než 4 roky, u ponechaných výhonů odstřihneme jejich namrzlé a zaschlé konce a zakrátíme jejich příliš dlouhý obrost. Silné jednoleté výhony..
  • Co potřebují růže pro pěstování na zahradě Růže jsou označovány jako královny květin díky svým květům a omamné vůni. Existuje obrovské množství odrůd, s nádhernými tvary poupat i samotných květů, v pestrých škálách barev a vůní. Jak pěstovat růže Růžím vyhovuje slunné, teplé stanoviště. Pozor musíme dávat u jižních zdí, kde by růže mohly trpět úpalem – trpí také..
  • Tipy pro pěstování tulipánů Původ tulipánů Tulipány mají svůj původ v Asii, odkud se rozšířily až k nám. Jméno tulipán vzniklo z místního jména taliban, což česky znamená turban. Tulipány patří mezi cibulnaté květiny. Jsou na našich zahradách hojně rozšířené. Podle tvaru květu a doby kvetení je rozdělujeme na zahradní a botanické tulipány. Botanické tulipány zůstávají na..