Druhy trávníkůOkrasné trávníky

Okrasné trávníky plní jedinou funkci – estetickou. Setkáváme se s nimi na menších plochách, v okolí budov a ve spojení s květinovými výsadbami.

Jsou založeny na nízkých druzích travin a vyžadují všestrannou a celoroční péči. Krátký vzrůst se udržuje častým sekáním, většinou je nutná i pravidelná zálivka, přihnojování a čištění od plevelných, zejména dvouděložných rostlin.

Zahradní trávníky

Zahradní trávníky jsou volněji pojaté parkové nebo zahradní trávníky. V našich podmínkách se vyskytují nejčastěji. Jsou tvořeny větším sortimentem nižších travin, které se již tak často nesekají a příliš se nehledí a ni na jejich výšku a čistotu (pokud jde o plevele). Počítá se s běžným provozem – chůzí, stolováním, sluněním.

Trávník

Trávník

Luční porosty

Luční porosty jsou typické pro zahrady u venkovských stavení a pro větší zelené plochy. Sekáme je většinou dvakrát až třikrát ročně, což umožní vykvést spoustě nádherných lučních květin. Mimo to lze posekanou trávu využít jako píci pro hospodářská zvířata. Nejkrásnější louky kvetou ve vlhčích klimatických podmínkách.


  • Okrasné jabloně v zahradě Okrasné jabloně Okrasné jabloně (Malus) dorůstají do výšky 8 až 10 metrů, mají rozložitý růst (šířka až 8 metrů). Můžeme je pěstovat jako okrasný strom nebo keř. Okrasné jabloně vynikají svými květy, které mohou být v různých barvách – růžové, červené, rubínové, lila nebo černočervené. Průměr květu je od 3 do..
  • Druhy okrasných trav a jak je pěstovat? Kostřavy (Festuca) jsou nízké trávy, dorůstají do výšky cca 15 až 25 cm. Jsou vhodné především pro plošnou výsadbu dekorativního travního koberce. Kostřavy nejsou na stanoviště příliš vytrvalé, proto se doporučuje zpravidla po třech letech jejich trsy rozdělit a znovu vysadit. Květenství, která nejsou příliš dekorativní, po odkvětu ostříháme. Třeslice..
  • Jaké rostliny pěstovat v jezírku? Kdy vysazovat vodní rostliny Nejvhodnější doba pro výsadbu rostlin do jezírka je od května do srpna. Rostliny většinou vysazujeme do košíků, máme pak snadnější možnost je vyzvednout a přesadit. Rostliny volíme podle funkce, kterou mají v jezírku plnit. Lekníny Lekníny patří k nejoblíbenějším vodním rostlinám. Jsou důležité pro udržení čisté vody, omezují..
  • Kana – exotická květina Kana neboli také dosna je exotická květina, které u nás s úspěchem zdomácněla. Pochází ze subtropické Ameriky. U nás kana dorůstá do výšky 60 až 120 cm a má různé barevné varianty. Podle barvy listů je rozdělujeme na zelenolisté a červenolisté. Jak pěstovat kanu? Kana vyžaduje teplé, slunné stanoviště a bohatou..