Druhy trávníků



Okrasné trávníky

Okrasné trávníky plní jedinou funkci – estetickou. Setkáváme se s nimi na menších plochách, v okolí budov a ve spojení s květinovými výsadbami.

Jsou založeny na nízkých druzích travin a vyžadují všestrannou a celoroční péči. Krátký vzrůst se udržuje častým sekáním, většinou je nutná i pravidelná zálivka, přihnojování a čištění od plevelných, zejména dvouděložných rostlin.

Zahradní trávníky

Zahradní trávníky jsou volněji pojaté parkové nebo zahradní trávníky. V našich podmínkách se vyskytují nejčastěji. Jsou tvořeny větším sortimentem nižších travin, které se již tak často nesekají a příliš se nehledí a ni na jejich výšku a čistotu (pokud jde o plevele). Počítá se s běžným provozem – chůzí, stolováním, sluněním.

Trávník

Trávník

Luční porosty

Luční porosty jsou typické pro zahrady u venkovských stavení a pro větší zelené plochy. Sekáme je většinou dvakrát až třikrát ročně, což umožní vykvést spoustě nádherných lučních květin. Mimo to lze posekanou trávu využít jako píci pro hospodářská zvířata. Nejkrásnější louky kvetou ve vlhčích klimatických podmínkách.






  • Pěstování rostlin v nádobách Rostliny v nádobách zpestří každý kout terasy, dvorku nebo zahrady. Pěstování květin v nádobách se těší zvláště v posledních letech značné popularitě. Rozkvetlé květináče a truhlíky zdobí nejen zahrady, ale také okna a balkóny. Květinové nádoby Výhodou nádob je nepřeberné množství materiálů, z nichž jsou vyrobené. Ať už je to tradiční hlín příjemné barvy..
  • Venkovní ibišky Ibišek syrský Nejčastěji u nás pěstovaným ibiškem je ibišek syrský (Hibiscus syriacus), který dokáže dobře odolat našim podmínkám. Dorůstá do výšky až 3 m, jedná se o opadavý keř. Kvete od začátku srpna do září. Venkovní ibišky rostou pomalu. Vysazujeme je na slunné stanoviště a do živné, propustné půdy. Stanoviště..
  • Montbrécie – Crocosmia Monbrécie – květiny léta Montbrécie se pěstuje podobně jako jiné hlíznaté květiny – mečíky. Mají výrazné červené, oranžové nebo žluté květy, které rozkvétají po celé léto. Jsou uspořádány do úzkých hroznovitých klasů po třiceti i více kusech. Tvoří husté trsy přímých, mečovitých listů. Celková výška montbrécie je 60 až 100..
  • Koniklec trvalka do skalky Koniklec – Pulsatilla je trvalka, která se hodí především do skalek. Má vzpřímené nebo převislé zvonkovité květy. Po odkvětu se listy nápadně zvětší. Koniklec potřebuje ke svému růstu plné slunce a úrodnou půdu, dobře propustnou a bohatou na humus. Je velmi citlivý na poškození kořenů. Koniklec množíme v zimě kořenovými..