Jak pěstovat azalku v květináčiJak pečovat o koupenou azalku, aby nám vydržela do dalšího roku?

Rady jak pečovat o azalku v květináči

Koupená azalka musí mít stále dost vody. Zaléváme ji zásadně měkkou vodou, nejlépe dešťovou. Kořenový bal musí být stále vlhký, nadbytečnou vodu z misek nevyléváme.

Nejvhodnější teplota pro azalku je kolem 10 °C. Takový chlad ji zajistíme na nevytápěné chodbě, v hale, na verandě nebo alespoň mezi okny.

Po odkvětu rostlinu přesadíme do většího květináče.

Od května azalku umístíme na vzdušné, světlé stanoviště, vhodné je zapustit ji i s květináčem do země na zahradě nebo balkonu. Potřebuje mírné zastínění a stálé zalévání měkkou vodou, ve slunečných dnech i rosení.

Každý týden azalku přihnojujeme vícesložkovým hnojivem, které však nesmí obsahovat vápno. V září přeneseme azalku i s květináčem do chladné místnosti, a teprve když nasadí poupata, můžeme ji dopřát teplotu kolem 18 °C.

Azalka

Azalka  • Rekonstrukce starých ovocných výsadeb Modernizace staré zahrady Hlavním problémem při modernizaci zahrad jsou jejich přestárlé a přehoustlé ovocné výsadby. Při jejich částečné rekonstrukci vykácíme nejprve suché, nemocné a přestárlé stromy, následně pak i stromy zdravé, které však ovocnou výsadbu příliš zahušťují. Tím se pro ponechané stromy vytvoří dostatek prostoru a světla. Jejich koruny bude..
  • Kupujeme ovocné stromky Jak poznáme kvalitní sazenice Sazenice nakupujeme přímo v ovocných školkách. Tam mají vyorané sazenice založené v zemi, takže kořeny nevysychají, jak tomu bývá na tržištích nebo v některých zahrádkářských prodejnách. Kořeny by měly být přikryté alespoň rašelinou, pilinami nebo vlhkým hadrem. Každá sazenice má být opatřena visačkou, na které je uvedena odrůda, podnož..
  • Pěstování ořechů – vlašský ořech Jak pěstovat ořechy Ořechy jsou cenným zdrojem nenasycených mastných kyselin. Ze všeho ovoce mají nejvíce bílkovin a tuků a jsou tak energeticky nejvydatnější. Ořechy obsahují vitamíny skupiny B a důležité minerální látky, např. vápník, železo a fosfor. V našich podmínkách jsou nejvíce pěstované vlašské a lískové ořechy. Vlašský ořech Ořešáku vlašskému neboli..
  • Rostliny pro živý plot Buk – v zelenolisté nebo červenolisté formě je vhodný pro zvláště vysoké živé ploty k ochraně proti větru. Dobře snáší vápenaté půdy. Stříhá se v srpnu, případně v únoru. Habr – vhodný pro souvislý živý plot. Vyžaduje vlhčí půdu. Habr roste velmi rychle. Plot z habru může dosáhnout výšky až 2,5 metru. Stříháme jej v srpnu...