Jak přilákat do zahrady živé tvoryPokud chcete do své zahrady přilákat ptáky, můžete umístit krmítka a napáječky, aby měli přístup k potravě a vodě. Kromě toho můžete vysázet květiny, které přitahují motýly a včely, což přispěje k ekosystému zahrady a zároveň zajistí potravu pro ptáky.

Pokud máte v zahradě rybník, můžete vytvořit bezpečný prostor pro ryby a živočichy, jako jsou žáby a mloci, kteří mohou přispět k ekosystému zahrady. Pro zvířata v rybníku můžete také umístit plovoucí ostrůvky nebo lekníny, kde si mohou odpočinout. Dále můžete do zahrady přilákat ještěrky nebo ježky.

Přitažlivé rostliny

Můžete také vysadit rostliny, které jsou přitažlivé pro motýly, jako jsou fialky, levandule nebo sedmikrásky. Poskytněte jim zdroj nektaru ve formě květinových keřů – např. motýlí keř, který nejen že přiláká motýly, ale také nás potěší svými krásnými květy.

Levandule - přitažlivá rostlina pro motýli

Levandule – přitažlivá rostlina pro motýli

Zahrňte do zahrady rostliny bohaté na nektar a pyl, jako jsou voňavé byliny, květiny a ovocné stromy. Vytvořte také prostředí s úkryty, jako jsou hmyzí hotely, které poskytnou útočiště pro včely samotářky a jiný hmyz.

Do své zahrady můžete také zkusit přilákat veverky. Poskytněte jim vhodné místo pro hnízdění, jako jsou dřevěné budky nebo hnízdní skříňky umístěné ve výšce na stromech.


  • Jak přilákat do zahrady ježka? Ježci jsou velmi užitečná zvířata, která běžně žijí v okolí zahrad, dokonce i ve městech. Aby se ježek mohl dostat na vaši zahradu, vytvořte malou vstupní cestu – může to být otvor v plotě nebo malá prohlubeň pod ním. Pokud chcete přilákat ježky do vaší zahrady, můžete vyzkoušet následující tipy: Úkryt..
  • Jarní květiny ve skalce Ve skalkách se již v březnu objevují květy lomikamenů. V dubnu pak jemně fialové nebo červené drobné květy tařičky. Jsou to stálezelené trstnaté trvalky a používají se do písčitých suchých svahů, stěn a skalek. Jsou plně mrazuvzdorné, daří se jim na slunci a v jakékoliv propustné půdě. Abychom získaly silné, husté, kompaktní rostliny,..
  • Truhlíky a květináče pro balkonové květiny Jaké truhlíky a květináče na balkon? Truhlíky, keramické květináče nebo třeba staré hrnce musejí mít pro pěstování balkonových květin dostatečné rozměry. Minimální šířka a hloubka truhlíku je 20 cm. Nezbytné jsou odtokové otvory na dně nádoby, bez nich by se ve spodu držela voda a květina by trpěla zamokřením kořenů...
  • Okrasné dřeviny na podzim – různé tvary plodů Některé dřeviny mají plody zajímavé svým tvarem. Například katalpa vytváří až 35 cm dlouhé úzké cigárovité tobolky, které působí v korunách stromů dekorativně zvláště po opadu listí. Svitel má bělavé tobolky srdíčkovitého tvaru. Křídlatec má okrouhlé penízkovité nažky podobné plodům jilmu. Klasické červené bobulky má např. jeřáb obecný, tis obecný nebo skalník. Škumpa..