Jak přilákat do zahrady ježka?Ježci jsou velmi užitečná zvířata, která běžně žijí v okolí zahrad, dokonce i ve městech.

Aby se ježek mohl dostat na vaši zahradu, vytvořte malou vstupní cestu – může to být otvor v plotě nebo malá prohlubeň pod ním. Pokud chcete přilákat ježky do vaší zahrady, můžete vyzkoušet následující tipy:

Úkryt pro ježka

Ježci potřebují vhodná místa pro úkryt a hnízdění. Můžete vytvořit ježčí domeček jako jednoduchý úkryt ze dřeva a listí, umístěný v tiché a klidné části zahrady. Tím poskytnete ježkům bezpečné místo, kam se mohou ukrýt.

Zachovejte přírodní vegetaci, protože ježci preferují přirozené prostředí s hustým porostem. Mějte v zahradě trávníky, aby se ježci mohli snadno pohybovat a hledat si potravu. Trávu nesekejte příliš často. Pokud jdete sekat, zkontrolujte před použitím sekačky, zda se pod ní neukrývá ježek.

Ježek

Ježek

Potrava a voda pro ježky

Ježci se živí různými druhy hmyzu, slimáky, žížalami a plži. Omezte používání pesticidů, chemikálií a umělých hnojiv, které mohou být škodlivé pro živé tvory. Můžete také umístit v zahradě malé misky se sušeným hmyzem jako doplňkový zdroj potravy.

Umístěte v zahradě plochou nádobu s čistou vodou, kterou budou moci ježci využít pro pití. Umožněte jim snadný přístup k vodě.

Ježci jsou noční tvorové, takže může chvíli trvat, než je začnete v zahradě pozorovat. Buďte trpěliví a respektujte jejich přirozené chování.


  • Jaké květináče použít do zahrady Máte dokonalý trávník a cestičky, přesto vám něco chybí? Možná by se hodilo umístit do prostoru jeden nebo dva květináče s krásnou solitérní květinou nebo skalničkami, které zahradu dovedou k dokonalosti. Každá okrasná zahrada by totiž měla mít zajímavé zákoutí s originální dekorací. A právě samostatně stojící květináče vám to mohou splnit. Než..
  • Druhy trávníků Okrasné trávníky Okrasné trávníky plní jedinou funkci – estetickou. Setkáváme se s nimi na menších plochách, v okolí budov a ve spojení s květinovými výsadbami. Jsou založeny na nízkých druzích travin a vyžadují všestrannou a celoroční péči. Krátký vzrůst se udržuje častým sekáním, většinou je nutná i pravidelná zálivka, přihnojování a čištění od..
  • Jak založit živý plot Sázení rostlin pro živý plot Při plánování živého plotu si nejdříve vyjasníme, zda budeme rostliny sázet v jedné nebo ve dvou řadách. Vzrostlý plot bude mnohem širší než v době výsadby. Rostliny nikdy nevysazujeme těsně k okraji plotu sousední zahrady nebo k chodníku. Zryjeme na hluboko pás v šířce cca 1 metr a vybereme kořeny..
  • Hyacinty v květináči Hyacinty mají stovky odrůd – od bílých, přes žluté, oranžové, růžové až po fialové a tmavě modré.   Jak pěstovat hyacinty v květináči? Cibule hyacintů zasadíme do květináče s mírně vlhkou hlínou a uložíme je do chladu a tmy. Asi po dvou měsících je přeneseme na světlejší místo. Do teplé místnosti je..