Jak přilákat do zahrady ježka?Ježci jsou velmi užitečná zvířata, která běžně žijí v okolí zahrad, dokonce i ve městech.

Aby se ježek mohl dostat na vaši zahradu, vytvořte malou vstupní cestu – může to být otvor v plotě nebo malá prohlubeň pod ním. Pokud chcete přilákat ježky do vaší zahrady, můžete vyzkoušet následující tipy:

Úkryt pro ježka

Ježci potřebují vhodná místa pro úkryt a hnízdění. Můžete vytvořit ježčí domeček jako jednoduchý úkryt ze dřeva a listí, umístěný v tiché a klidné části zahrady. Tím poskytnete ježkům bezpečné místo, kam se mohou ukrýt.

Zachovejte přírodní vegetaci, protože ježci preferují přirozené prostředí s hustým porostem. Mějte v zahradě trávníky, aby se ježci mohli snadno pohybovat a hledat si potravu. Trávu nesekejte příliš často. Pokud jdete sekat, zkontrolujte před použitím sekačky, zda se pod ní neukrývá ježek.

Ježek

Ježek

Potrava a voda pro ježky

Ježci se živí různými druhy hmyzu, slimáky, žížalami a plži. Omezte používání pesticidů, chemikálií a umělých hnojiv, které mohou být škodlivé pro živé tvory. Můžete také umístit v zahradě malé misky se sušeným hmyzem jako doplňkový zdroj potravy.

Umístěte v zahradě plochou nádobu s čistou vodou, kterou budou moci ježci využít pro pití. Umožněte jim snadný přístup k vodě.

Ježci jsou noční tvorové, takže může chvíli trvat, než je začnete v zahradě pozorovat. Buďte trpěliví a respektujte jejich přirozené chování.


  • Blatouchy na zahradách Blatouchy jsou rostliny pěstované na vlhčích místech, kvetou od dubna do června žlutými kvítky, které jsou velké asi 4 cm. Blatouchy jsou jedovaté. V teplých oblastech blatouchy zatahují na léto listy, v chladnějších vydrží olistěné až do podzimu. Daří se jim u potoků nebo jezírek, případně v mělké vodě u břehů. Mají rády..
  • Čím nahradit pergolu? Besídka – vzdušná stavba bez pevných stěn a podlahy. Altán – volně stojící uzavíratelný zahradní domek s okny a podlahou. Přístřešek – krytý prostor opatřený klasickým pergolovým stropním roštem vhodným pro zaparkování auta. Fasádní mříž nebo treláž – pro zvýraznění nedokonalosti stěn domu nebo plotu. Solitérní konstrukce – umožňuje popínavým rostlinám..
  • Okrasná zahrada v zimě Příprava okrasné zahrady na zimu V okrasné zahradě před zimou odstříháme suché natě trvalek a vytrháme letničky. Aby se daly dobře zkompostovat a rychleji se v kompostu rozložily, je nejlépe je drtit na elektrickém drtiči. Rostlinám, které obtížně přezimují, např. chryzantémám, japonským sasankám, atd. stonky necháme a odstřihneme je až na..
  • Růže svraskalá Pěstování růže svraskalé Růže svraskalá je nenáročná a v zahradách se používá většinou na volně rostoucí živé ploty nebo jako půdní kryt nerovného terénu. Šípky obsahují velké množství vitamínu C. Jak zpracovat šípky? Můžeme je zpracovat na marmeládu, nebo z nich udělat víno, případně usušit na čaj. Šípky jsou velké, zploštěle kulovité...