Jak přilákat do zahrady ježka?



Ježci jsou velmi užitečná zvířata, která běžně žijí v okolí zahrad, dokonce i ve městech.

Aby se ježek mohl dostat na vaši zahradu, vytvořte malou vstupní cestu – může to být otvor v plotě nebo malá prohlubeň pod ním. Pokud chcete přilákat ježky do vaší zahrady, můžete vyzkoušet následující tipy:

Úkryt pro ježka

Ježci potřebují vhodná místa pro úkryt a hnízdění. Můžete vytvořit ježčí domeček jako jednoduchý úkryt ze dřeva a listí, umístěný v tiché a klidné části zahrady. Tím poskytnete ježkům bezpečné místo, kam se mohou ukrýt.

Zachovejte přírodní vegetaci, protože ježci preferují přirozené prostředí s hustým porostem. Mějte v zahradě trávníky, aby se ježci mohli snadno pohybovat a hledat si potravu. Trávu nesekejte příliš často. Pokud jdete sekat, zkontrolujte před použitím sekačky, zda se pod ní neukrývá ježek.

Ježek

Ježek

Potrava a voda pro ježky

Ježci se živí různými druhy hmyzu, slimáky, žížalami a plži. Omezte používání pesticidů, chemikálií a umělých hnojiv, které mohou být škodlivé pro živé tvory. Můžete také umístit v zahradě malé misky se sušeným hmyzem jako doplňkový zdroj potravy.

Umístěte v zahradě plochou nádobu s čistou vodou, kterou budou moci ježci využít pro pití. Umožněte jim snadný přístup k vodě.

Ježci jsou noční tvorové, takže může chvíli trvat, než je začnete v zahradě pozorovat. Buďte trpěliví a respektujte jejich přirozené chování.






  • Zahrady a umění – kombinace zahrady s uměleckými díly a instalacemi Kombinace zahrady s uměleckými díly a instalacemi se stává stále oblíbenější formou zahradního designu. Umělecká díla mohou přinést do zahrady nový rozměr, poskytnout nové zážitky a vytvořit zajímavé kontrasty a kombinace s přírodními prvky. Navrhnout zahradu s uměleckými díly není snadný úkol. Je důležité zvolit vhodné umístění pro umělecká díla,..
  • Bonsaje – volba misky a půdy Volba nádoby a úprava stromu Velikost koruny stromu budoucí bonsaje je pro nás základním vodítkem k určení velikosti nádoby. Ta se totiž stane také regulátorem růstu, a proto má být co nejmenší. Každá nádoba musí mít odtokový otvor. U menších stačí jeden, u větších nádob je zapotřebí dvou až tří otvorů...
  • Jaké okrasné dřeviny vybrat do zahrady? Okrasné dřeviny vybíráme podle velikosti zahrady, půdních a klimatických podmínek a také podle orientace pozemku na světové strany. Pravidla pro výběr okrasných dřevin: Opatříme si seznam okrasných dřevin, ve kterém je uvedena doba kvetení, barva květů, olistění, plody, nároky na půdu, světlo, vláhu, atd. Podle prostorových možností zahrady vybíráme druhy..
  • Hlaváček jarní – Adonis vernalis Pěstování hlaváčku jarního Hlaváček jarní patří mezi posly jara na našich zahradách. Má žlutozelené kvítky, které rozkvétají hlavně v dubnu. Hlaváček jarní je plně mrazuvzdorný, nejlépe se mu daří v polostínu a ve vlhké půdě. Rozmnožuje se semeny koncem léta nebo po odkvětu dělením trsů. Podobné články: Zahrady a domácí mazlíčci aneb..