Jaký je u česneku rozdíl mezi paličákem a nepaličákem?Česnek rozdělujeme na paličák a nepaličák. Jaký je mezi nimi rozdíl a jak je poznáme?

Paličák vytváří na vrcholu palici (květenství s květy a pacibulkami), které je nutné odstranit, jinak snižuje výnos. Má velké stroužky, které jakoby směřují ke středu, na pohled je atraktivnější.

Nepaličák nevytváří květenství, takže se nevysiluje. Lépe se adaptuje na prostředí, obvykle se déle skladuje. Stroužky jsou spíše do nepravidelné spirály okolo středu, chuť bývá intenzivnější.

Jaký je u česneku rozdíl mezi paličákem a nepaličákem?

Jaký je u česneku rozdíl mezi paličákem a nepaličákem?

Víte, že …

  • Česnek je přírodní antibiotikum.
  • Egypťané ho pro povzbuzující účinky dávali jíst otrokům při stavbě pyramid.
  • Aby vydal maximum živin, je nutné ho před tepelnou úpravou rozkrájet či prolisovat a nechat 10 minut stát.
  • Za pověstný česnekový dech mohou sloučeniny síry, ty jsou ale zodpovědné i za většinu jeho léčivých účinků. Pach z úst částečně odstraní žvýkání petrželové natě.

  • Jak podpořit vyšší sklizeň okurek Zalévání okurek Od počátku sklizně vyžadují okurky hodně vláhy, a to jak k dalšímu růstu lodyh, tak k postupnému nasazování květů a plodů. Za sucha je zavlažujeme, raději méně často, ale vydatně, ke kořenům konví bez růžice. Nejvhodnější je dešťová voda oteplená v nádrži. Postřik chladnou vodovodní vodou na list, ať již konví..
  • Co je zelené hnojení Zelené hnojení zlepšuje půdu Zeleným hnojením se nazývá dočasná kultura zcela určitých rostlin. Během poměrně krátké doby obohatí půdu humusem, přispěje ke zlepšení půdní struktury, půdu odpleveluje, zlepšuje kvalitu písčité půdy, na svazích dokáže ochránit půdu před vodní erozí. Zelené hnojení můžeme použít jako předplodinu a mezikulturu, nebo jako následnou..
  • Pěstební plán K čemu je dobrý pěstební plán Pro nejčastější způsob pěstování zeleniny střídáním plodin si vytvoříme pěstební plán. Když ho dobře propracujeme, poslouží nám nejen na letošní rok, ale může se stát naším pěstebním modelem na mnoho dalších let. Záhony zelinářské zahrady si rozdělíme na čtyři díly – tzv. tratě. Na..
  • Jak pěstovat zeleninu na zahradě Triky na zeleninu Jen pečlivě ošetřovaná zelenina přinese vynikající sklizeň. Vždy vybíráme jen takové odrůdy, které se hodí na náš pozemek, vždy dáváme přednost odolným druhům. Existuje mnoho způsobů, jak si dobou úrodu ohlídat. Pro zelinářskou zahrádku platí základní pravidlo – půda nesmí nikdy vyschnout, za sucha musíme zajistit pravidelnou..