Jaký je u česneku rozdíl mezi paličákem a nepaličákem?Česnek rozdělujeme na paličák a nepaličák. Jaký je mezi nimi rozdíl a jak je poznáme?

Paličák vytváří na vrcholu palici (květenství s květy a pacibulkami), které je nutné odstranit, jinak snižuje výnos. Má velké stroužky, které jakoby směřují ke středu, na pohled je atraktivnější.

Nepaličák nevytváří květenství, takže se nevysiluje. Lépe se adaptuje na prostředí, obvykle se déle skladuje. Stroužky jsou spíše do nepravidelné spirály okolo středu, chuť bývá intenzivnější.

Jaký je u česneku rozdíl mezi paličákem a nepaličákem?

Jaký je u česneku rozdíl mezi paličákem a nepaličákem?

Víte, že …

  • Česnek je přírodní antibiotikum.
  • Egypťané ho pro povzbuzující účinky dávali jíst otrokům při stavbě pyramid.
  • Aby vydal maximum živin, je nutné ho před tepelnou úpravou rozkrájet či prolisovat a nechat 10 minut stát.
  • Za pověstný česnekový dech mohou sloučeniny síry, ty jsou ale zodpovědné i za většinu jeho léčivých účinků. Pach z úst částečně odstraní žvýkání petrželové natě.

  • Pěstební plán K čemu je dobrý pěstební plán Pro nejčastější způsob pěstování zeleniny střídáním plodin si vytvoříme pěstební plán. Když ho dobře propracujeme, poslouží nám nejen na letošní rok, ale může se stát naším pěstebním modelem na mnoho dalších let. Záhony zelinářské zahrady si rozdělíme na čtyři díly – tzv. tratě. Na..
  • Jak docílit větších plodů u cibule Pěstování velké cibule Jestliže chcete mít opravdu velké cibule, pak existuje tento osvědčený postup: na podzim vybereme ty největší a nejzdravější cibule z vlastní sklizně, uložíme je do sáčku a ten přes zimu zavěsíme v blízkosti kamen. Teplo by mělo být tak velké, aby cibule téměř úplně vyschly a nezplesnivěly. Když pak..
  • Salát – listová zelenina Salát je oblíbená listová zelenina. Obsahuje celou řadu vitamínů a minerálních látek. Jedná se o jednoletou rostlinu. Pro pěstování salátu jsou nejlepší teploty kolem 20 °C, při větším teple rostliny rychle vybíhají do květu. Druhy salátů Hlávkový salát máslový – listy jsou hladké s výrazným středním žebrem. Barva listů je zelená,..
  • Pěstujeme štěrbák Štěrbák širokolistý je listová zelenina podobná listovému salátu. Má tužší listy, které jsou mírně nahořklé. Listy tvoří velké ploché růžice a obsahují inzulín. Jak vysadit štěrbák Semena štěrbáku vyséváme přímo na záhon na začátku července ve špetkách do sponu 30×30 cm, po vzejití rostliny vyjednotíme. Štěrbák vyžaduje přiměřenou zálivku. V případě..