Které rostliny jsou vhodné jako zelené hnojivoRostliny pěstované jako zelené hnojivo

Vlčí bob žlutý – celoroční kultura, hluboko kypřící, obohacuje půdu dusíkem. Nevýhodou je, že roste pomalu. Vysévá se od dubna do září.

Bob obecný – předkultura, hluboko kypřící, půdu obohacuje dusíkem. Tato rostlina může být příležitostně zimovzdorná. Vlčí bob vysazujeme od února do července.

Svazenka vratičolistá – celoroční kultura a předkultura. Vysazuje se od března do září. Svazenka roste rychle, je pastvou pro včely.

Pohanka obecná – předkultura, která roste rychle. Vysazujeme ji od března do dubna.

Pěstování měsíčku lékařského

Pěstování měsíčku lékařského

Měsíček lékařský – celoroční kultura a předkultura, vhodná jako podsadba. Měsíček je vhodný pro všechny půdy. Vyséváme od dubna do srpna. Měsíček lékařský je rostlina účinná proti háďátkům.

Slunečnice roční – celoroční kultura vhodná pro lehké až středně těžké půdy. Vysazujeme ji od dubna do července. Slunečnici mají rády včely.


  • Sníh na zahradě Sníh představuje přirozenou ochrannou pokrývku pro všechny rostliny, které zůstanou přes zimu pod širým nebem, neměli byste jej proto nechávat ležet bez užitku na zahradních pěšinách. Sníh z cestiček a podobných míst prokáže dobré služby, když ho přenesete na obdělávanou půdu. Prašan se hodí především jako ochranná pokrývka na stále zelené..
  • Promyšlené proměny na zahradě Než se rozhodneme pro úpravy v zahradě, zvážíme především tato hlediska: Složení rodiny a osobitý vztah jednotlivých členů k zahradě: pěstitelská nebo společenská orientace, časové možnosti, pracovní a odborné schopnosti a znalosti. Velikost a stáří naší zahrady, klimatické a stanovištní podmínky: jde o zahradu přídomní, v zahrádkové nebo rekreační osadě, ve městě, na..
  • Obloukové skleníky z polykarbonátu Konstrukce obloukového skleníku a jeho výhody Jde o samonosnou robustní konstrukci Materiál je pozinkovaný plechový profil, o minimální tloušťce 1 mm. Menší tloušťka vypovídá o nekvalitní konstrukci. Výhoda – nehrozí prolomení zasklení pod tíhou sněhu oproti klasickým skleníkům se sedlovou střechou. Zasklení dutinkovým polykarbonátem – jedná se o výborný izolant,..
  • Višně v zahradě Višně jsou kyselejší jak třešně. Dozrávají asi o 14 dní později jak třešně, tzn. Od poloviny června až do konce července podle druhu. Kam zasadit strom višně Višně jsou oproti třešním na výběr stanoviště méně náročné. Snesou i sušší půdu. Kvetou později než třešně, proto většinou odolají lépe nepřízni počasí...