Které rostliny jsou vhodné jako zelené hnojivo
Rostliny pěstované jako zelené hnojivo
Vlčí bob žlutý – celoroční kultura, hluboko kypřící, obohacuje půdu dusíkem. Nevýhodou je, že roste pomalu. Vysévá se od dubna do září.
Bob obecný – předkultura, hluboko kypřící, půdu obohacuje dusíkem. Tato rostlina může být příležitostně zimovzdorná. Vlčí bob vysazujeme od února do července.
Svazenka vratičolistá – celoroční kultura a předkultura. Vysazuje se od března do září. Svazenka roste rychle, je pastvou pro včely.
Pohanka obecná – předkultura, která roste rychle. Vysazujeme ji od března do dubna.
Měsíček lékařský – celoroční kultura a předkultura, vhodná jako podsadba. Měsíček je vhodný pro všechny půdy. Vyséváme od dubna do srpna. Měsíček lékařský je rostlina účinná proti háďátkům.
Slunečnice roční – celoroční kultura vhodná pro lehké až středně těžké půdy. Vysazujeme ji od dubna do července. Slunečnici mají rády včely.
- Rok v zeleninové a ovocné zahradě – ČERVEN Práce na zahradě v červnu U skleníkových okurek dbáme na pravidelné zalévání, hnojení a také na regulaci teploty vzduchu. Toto přispěje k dobrému růstu. Skleníková rajčata mají vysokou potřebu živin a je třeba je od začátku června každý týden hnojit. Do půli června vyséváme pozdní květák, který má stihnout narůst do..
- Rok v zeleninové a ovocné zahradě – KVĚTEN Práce na záhonech v květnu Na záhonech během května začíná hojně růst plevel. Je nejvyšší čas začít s ním bojovat. Nejen že na záhonech nevypadá pěkně, ale také bere místo a živiny pěstovaným rostlinám. Pokud je nedostatek deště, začínáme zalévat. Nikdy nezaléváme studenou vodou z vodovodu. Nejlépe používáme odstátou dešťovou vodu, která..
- Jaká půda je vhodná do skleníku Půda ve skleníku Ve skleníku je nutné mít půdu s dostatkem organické hmoty, protože zde budeme nejčastěji pěstovat zeleninu, která je náročná na živiny – např. papriky, okurky nebo rajčata. Snadno může dojít k únavě půdy, což je častý problém starších skleníků. Dochází k jednostrannému vyčerpání půdy vlivem pěstování zeleniny na jednom místě...
- Promyšlené proměny na zahradě Než se rozhodneme pro úpravy v zahradě, zvážíme především tato hlediska: Složení rodiny a osobitý vztah jednotlivých členů k zahradě: pěstitelská nebo společenská orientace, časové možnosti, pracovní a odborné schopnosti a znalosti. Velikost a stáří naší zahrady, klimatické a stanovištní podmínky: jde o zahradu přídomní, v zahrádkové nebo rekreační osadě, ve městě, na..