Pěstování ve fóliovníku



Co pěstovat ve fóliovníku?

Fóliovník poslouží již v březnu k rychlení salátů, cibule, ředkviček a brukví. V polovině května v něm můžeme pěstovat rajčata, papriky a okurky.

Ve fóliovníku se za slunečného dne rostliny rychle zahřívají, v noci se pak ochlazují. Proto jsou vyšší nároky na zálivku a výživu rostlin.

Jak postavit fóliovník

Stavba fóliovníku není náročná. Většinou je konstrukce tvořená plastovými nebo kovovými trubkami. Pro lepší odvod vody je vhodná sedlová střecha. Prověšená fólie se může za deště naplnit vodou a vytrhnout se z konstrukce. Na obě strany ve štítech je nutné zabudovat větrací otvory. Tyto otvory necháváme v letních vedrech neustále otevřené. Fóliovník musí být ukotven k zemi a jeho výška musí dosahovat alespoň 180 cm.

Pěstování ve fóliovníku, skleníku a pařeništi

Pěstování ve fóliovníku, skleníku a pařeništi






  • Dešťová voda v zahradě a její využití Dešťová voda v zahradě může být zdrojem vody pro vaše rostliny a záhony. Využití dešťové vody pomáhá ušetřit vodu a snížit tak platby za vodu. Kromě toho má dešťová voda často vyšší obsah živin a je bez chloru a dalších chemikálií obsažených v pitné vodě. Využití dešťové vody však vyžaduje..
  • Ekologické zahrady a udržitelné zemědělství Ekologické zahrady a udržitelné zemědělství jsou důležitou součástí ochrany naší planety. Když se rozhodneme vytvořit zahradu, můžeme přispět k ochraně přírody tím, že se zaměříme na ekologické praktiky a udržitelné zemědělství. Ekologická zahrada Jedním z nejdůležitějších kroků při vytváření ekologické zahrady je používání organických hnojiv a pesticidů, které minimalizují negativní..
  • Rok v zeleninové a ovocné zahradě – ÚNOR Práce na zahradě v únoru Při mírném únorovém počasí je třeba průběžně kontrolovat sklep. Aby zelenina a ovoce neshnili, pravidelně větráme a přebíráme poškozené plody. Koncem února můžeme dát naklíčit brambory. Umístíme je na světlé místo při teplotě kolem 13°C. Také začínáme sázet první zeleninu do pařenišť a skleníků. Cibuli..
  • Jarní práce na zahradě – duben Růže a dřeviny na jaře Na začátku dubna můžeme růžím oddělat přikopčenou hlínu. Růže, které jsme vysadili na podzim, seřízneme na tři očka, starší můžeme ponechat na 5 až 8 oček. Stromkové růže připevníme k opoře. V dubnu sázíme později rašící opadavé dřeviny, např. dub, skalník, vilín, jehličnany a stále..