Pěstování ve fóliovníkuCo pěstovat ve fóliovníku?

Fóliovník poslouží již v březnu k rychlení salátů, cibule, ředkviček a brukví. V polovině května v něm můžeme pěstovat rajčata, papriky a okurky.

Ve fóliovníku se za slunečného dne rostliny rychle zahřívají, v noci se pak ochlazují. Proto jsou vyšší nároky na zálivku a výživu rostlin.

Jak postavit fóliovník

Stavba fóliovníku není náročná. Většinou je konstrukce tvořená plastovými nebo kovovými trubkami. Pro lepší odvod vody je vhodná sedlová střecha. Prověšená fólie se může za deště naplnit vodou a vytrhnout se z konstrukce. Na obě strany ve štítech je nutné zabudovat větrací otvory. Tyto otvory necháváme v letních vedrech neustále otevřené. Fóliovník musí být ukotven k zemi a jeho výška musí dosahovat alespoň 180 cm.

Pěstování ve fóliovníku, skleníku a pařeništi

Pěstování ve fóliovníku, skleníku a pařeništi  • Přizpůsobení zahrady pro venkovní sportovní aktivity Přizpůsobení zahrady pro venkovní sportovní aktivity přináší do života nadšených sportovců novou úroveň zábavy a pohybu. Zahrada může sloužit jako ideální prostředí pro různé sportovní aktivity, ať už jde o fotbal, basketbal, plážový volejbal, ping pong nebo jiné oblíbené sporty. Bez ohledu na věk nebo úroveň dovedností existuje mnoho možností,..
  • Co je biodiverzita Biodiverzita, neboli biologická rozmanitost, označuje různorodost života na zemi, zahrnující genetickou, druhovou a ekosystémovou rozmanitost. Zahrnuje množství různých druhů organismů, včetně rostlin, zvířat a mikroorganismů, a také různé ekosystémy, jako jsou lesy, oceány, mokřady, pouště a další. Biodiverzita a ekosystém Biodiverzita je nezbytná pro udržení zdravého ekosystému a fungování přírody...
  • Lebeda zahradní Lebedu zahradní je možné v kuchyni upravovat podobně jako špenát. Pěstování lebedy zahradní Lebedu zahradní vyséváme v postupných intervalech od poloviny srpna do řádků 30 až 40 cm vzdálených od sebe. Pro jarní sklizeň vyséváme v březnu. Po vzejití rostlinky vyjednotíme na 20 cm. Lebeda zahradní je oproti špenátu výnosnější, chuťově lahodnější a..
  • Pěstování čekanky hlávkové na zahradě Čekanka hlávková vytváří podle druhu buď vysoké světle zelené hlávky, nebo kulaté zavinuté červené hlávky s bílými žebry. Vyséváme ji koncem června na záhon ve sponu 30×30 cm. Je částečně mrazuvzdorná, proto na záhoně vydrží dlouho. V kuchyni se čekanka hlávková upravuje jako salát, má nahořklou chuť. Podobné články: Pěstování v pařeništi..