Opěrné konstrukce do květináčů
Všechny rostliny, které mají slabé stonky, vysoké odrůdy nebo rostliny s těžkými květy, případně mladé keře pěstované v nádobách u zdí, potřebují nějakou oporu. Musíme myslet na to, že by opora neměla esteticky poškodit rostlinu a že květina zakryje opěrný systém dobře jen tehdy, jestliže ho zasadíme ještě k docela malé rostlině.
Je mnoho rostlin, které stačí podepřít větévkami. K velmi vysoké rostlině pěstované v nádobě se již při výsadbě přikládá pevný kolík, k němuž rostlinu přivazujeme. V hlubokých nádobách se s oblibou používá bambusová hůl.
Košaté rostliny úspěšně podepřeme při jejich obvodu např. třemi tyčkami, které zatlačíme až ke dnu a u vrcholu je pevně svážeme. Tyčky ale mohou zůstat i vzpřímené. Dobrou službu nám udělá i válec z drátěného pletiva. Spodní část pletiva vložíme do substrátu a válec zajistíme tyčkami.
Kruhová podpěra může být 30 ž 120 cm vysoká. Její nohy pevně zatlačíme do substrátu. Oblouk lze vytvořit ze silného pozinkovaného drátu, který pevně usazujeme do substrátu.
- Zimní zahrady Dříve byly zimní zahrady doménou spíše majetnější části naší populace. To naštěstí patří minulosti. Na zimní zahradu nemyslí jen projektanti nových domů, ale i ti, kteří se rozhodli pro rekonstrukci starší zástavby. Ve starších domech může zimní zahrada vzniknout například na místě verandy. Jaké květiny do zimní zahrady? Zimní zahrada..
- Tilandsie (Tillandsia) – broméliovitá rostlina Pěstování Tilandsie Tilandsie jsou broméliovité rostliny, které jsou bohaté na rozmanité druhy. Na svém původním stanovišti tyto rostliny rostou na skalách, v korunách stromů a dalších místech bez substrátu. Můžou se objevovat i na zcela nepřírodních materiálech, jakými jsou např. dráty elektrického vedení. Některé druhy Tilandsie sice lze pěstovat v květináči, ale..
- Hnojení kaktusů Jak správně přihnojovat kaktusy Pro dostatek živin, a tím i pro správný růst lze kaktusy přihnojovat. Používáme hnojiva, která obsahují méně dusíku a více fosforu. Hnojíme především na jaře, a to ve čtrnáctidenních intervalech. Přesazování kaktusů Kaktusy také jednou do roka přesazujeme – při tom odstraníme poškozené kořeny, případně celý..
- Jak pěstovat brambořík Český název pro brambořík zcela přesně vystihuje, jak vypadá hlíza. Některé druhy bramboříků mají kořeny jen na vrchu hlízy, jiné po celém povrchu, na spodu rostliny. Právě toto uspořádání kořenů u bramboříků je důležitým rozlišovacím znamením. Doma pěstovaný brambořík má rád teplotu kolem 15 °C a snáší rozptýlené světlo. Odkvétající..