Vánoční hvězda – PoinsécieVánoční hvězda je velmi populární rostlina. Nejzajímavější nejsou její květy, ale barevné horní listy. Listy jsou nejčastěji sytě červené, ale můžou být i růžové, krémové nebo bílé.

Několik tipů pro správné pěstování vánoční hvězdy:

  • Než vánoční hvězdu koupíte, je dobré ji pořádně prohlédnout a zjistit, zda je hustě olistěná a má uprostřed listů barevné kvítky.
  • Vánoční hvězda nemá ráda chlad, proto ji ihned po nákupu přeneseme co nejrychleji domů.
  • Vánoční hvězdu umístíme na světlé a teplé stanoviště bez přímého slunečního světla, teplota v místnosti by měla být 15 až 20 °C.
  • Zaléváme odstátou vodou, která má pokojovou teplotu. Voda nesmí stát v květináči ani v misce. Přebytečnou vodu slijeme, aby neuvadaly listy a nezačaly opadávat.
  • Vánoční hvězdu nestavíme do blízkosti ovoce nebo zeleniny, listy pak rychleji blednou.
  • Vhodně vybraný květináč dá vánoční hvězdě vyniknout. Volíme takový, aby barevně ladil s listy.

Vánoční hvězda, tipy na pěstování

Vánoční hvězda, tipy na pěstování

   • Tilandsie (Tillandsia) – broméliovitá rostlina Pěstování Tilandsie Tilandsie jsou broméliovité rostliny, které jsou bohaté na rozmanité druhy. Na svém původním stanovišti tyto rostliny rostou na skalách, v korunách stromů a dalších místech bez substrátu. Můžou se objevovat i na zcela nepřírodních materiálech, jakými jsou např. dráty elektrického vedení. Některé druhy Tilandsie sice lze pěstovat v květináči, ale..
  • Guzmánie – broméliovitá rostlina Guzmánie je další z rodiny broméliovitých, která se stala oblíbenou pokojovou rostlinou. Kvetoucí Guzmánie Vlastní květy jsou drobné a nenápadné, ale listeny jsou zpravidla zbarvené výrazně červeně. V poslední době se objevují na trhu rostliny i s listeny žlutými, oranžovými, růžovými a fialovými. Koupíme-li si kvetoucí rostlinu, můžeme se po dlouhou dobu radovat..
  • Hypoestes fyllostachia – barevná ozdoba bytu Tato pokojová květina patří mezi ozdoby interiéru, i když nekvete. Je krásná svými listy. Hypoestes fyllostachia je drobná pokojová rostlina, která pochází z Madagaskaru. Má tmavozelené listy, které jsou ještě jakoby postříkané jinou barvou. Původní druh má také skvrnité listy, ale pečlivým výběrem byly získány zvlášť pěkně vybarvené kultivary se skvrnami..
  • Filodendron (Philodendron) Pěstování filodendronu Filodendron je další velmi oblíbenou áronovitou rostlinou, která v našich bytech zdomácněla. Filodendron tvoří poměrně mohutnou listovou růžici. Z listů musíme, stejně jako u všech velkolistých pokojovek, utírat prach. Filodendrony zaléváme vodou, která má pokojovou teplotu, občas přihnojíme.   Podobné články: Pokojové květiny v zimě Pěstování pokojových květin v zimě..