Umístění a přihnojování bonsajíKam umístit venkovní a pokojové bonsaje

Přes zimní období umisťujeme venkovní bonsaje do skleníků, pařenišť nebo světlých sklepů.

Pokojovým bonsajím se daří na oknech směřujících na východ, jihovýchod nebo jih. Okna směřující na západ jsou méně vhodná – rostliny v nich trpí velkým úpalem. Nemáme-li tedy jinou možnost umístění, bonsaje musíme přistiňovat.

Přihnojování bonsají

Jsou-li rostliny v nádobě dobře prokořeněné, začneme je přihnojovat. Používáme plnohodnotná hnojiva ve vhodném složení. Rozhoduje přístup vzduchu do substrátu, teplota a půdní reakce. Začínáme přihnojovat po přesázení za 3 až 4 týdny, podle druhu rostliny. Rychle rostoucí bonsaje přihnojujeme častěji od začátku března až do konce srpna, pravidelně každý desátý den.

Umístění a přihnojování bonsají

Umístění a přihnojování bonsají

Nikdy nehnojíme čerstvě přesázené rostliny, nemocné nebo ve stadiu klidu! Můžeme použít i univerzální hnojiva. Od začátku jara používáme hnojiva s větším obsahem fosforu a draslíku, abychom podpořili vyzrávání výhonů i případnou násadu květů, pro příští rok. Pro zdárný růst rostlin je výhodné vzájemně střídat hnojiva kapalná s granuláty.


  • Suché zídky na zahradě K čemu jsou na zahradě suché zídky? Suché zídky slouží především k zadržování svahů, vytváření teras i k ohraničení jednotlivých parcel. Pokud postavíme suchou zídku z velkých kamenů, bude působit velmi dekorativně doplněná zelení. Stavba suché zídky Suché zídky stavíme maximálně do výšky 1 metru. Na vymazání použijeme jílovitou nebo hlinitou zeminu. Půda..
  • Zahradní zídky z přírodního kamene Použití přírodního kamene v zahradě Přírodní kámen je nejlepší materiál na výzdobu zahrad. Jednotlivé velké kameny můžeme dávat mezi keře, ploché kameny pak využít jako nášlap pro lepší přístup k rostlinám na záhonu. Ve skalkách pak kameny používáme pro vytvoření přirozeného prostředí pro skalničky. Opěrné zídky Pokud máme na zahradě jen..
  • Budování zahradního jezírka Před budováním zahradního jezírka si musíme nejdříve ujasnit několik zásadních věcí: Rybníček umístíme na volnou, pokud možno nezastíněnou plochu a to z toho důvodu, aby se nám dařilo pěstovat světlomilné, nápadně kvetoucí druhy vodních rostlin. Rozměr nádrže by měl vycházet z celkové velikosti zahrady a našich možností. Pěkný rybníček s lekníny a dalšími..
  • Výsadba růží Výsadba sazenic růží Zakoupené sazenice růží je potřeba co nejdříve zasadit. Pokud to není možné, uložíme je alespoň do chladného sklepa, kde je 2x denně kropíme nebo je můžeme založit do vlhké kypré půdy. Růže vysazujeme od poloviny října do konce listopadu. Vzdálenost mezi sazenicemi se řídí podle vzrůstu jednotlivých..