Výsadba růží
Výsadba sazenic růží
Zakoupené sazenice růží je potřeba co nejdříve zasadit. Pokud to není možné, uložíme je alespoň do chladného sklepa, kde je 2x denně kropíme nebo je můžeme založit do vlhké kypré půdy. Růže vysazujeme od poloviny října do konce listopadu. Vzdálenost mezi sazenicemi se řídí podle vzrůstu jednotlivých odrůd a pohybuje se mezi 30 až 120 cm. Nejmenší vzdálenost výsadby mají miniaturní růže a slabě rostoucí odrůdy. Největší vzdálenost pak patří růžím pnoucím.
Před výsadbou sazenice důkladně prohlédneme, zkrátíme příliš dlouhé kořeny a odstřihneme ulomené větvičky. Pokud je kořenový bal suchý, dáme jej na 24 hodin do kýble s vodou. Jáma pro růže by měla být dostatečně velká, abychom mohli kořeny volně rozložit. Konce kořenů nesmí směřovat vzhůru. Na dno jámy dáme při výsadbě růží kompost obohacený o hnojivo pro růže. Sazenici dobře zasypeme hlínou, aby se dostala všude mezi kořeny, pak povrch přitlačíme a důkladně zalijeme. Po vsáknutí vody doplníme slehlou zem. Místo, kde byla růže očkována, by mělo být po slehnutí země zakryto asi 2 až 3 cm půdy.
Výsadba stromkových růží
Stromkové růže sázíme zpravidla jeden metr od sebe. Do země je dáváme mírně šikmo, abychom tak usnadnili jejich ohýbání při zakládání k přezimování – ochráníme tak růži před mrazy. Stromkové růže vždy přivazujeme k tyčce, kterou do jámy dáváme již při výsadbě. Délka tyčky by měla být taková, aby její horní konec zasahoval cca 20 cm do koruny.

Výsadba růží
- Ošetřování popínavých růží Jak se starat o popínavé růže? Během vegetace popínavé růže podle potřeby zavlažujeme, přihnojujeme a chráníme proti chorobám a škůdcům. Při jarním řezu odstraňujeme ve starších keřích výhony starší než 4 roky, u ponechaných výhonů odstřihneme jejich namrzlé a zaschlé konce a zakrátíme jejich příliš dlouhý obrost. Silné jednoleté výhony..
- Medonosné rostliny Medonosné rostliny jsou takové, které mají velké množství nektaru a jsou tak přitažlivé pro včely. Většinou jsou také svými květy atraktivní, proto jsou výraznou dominantou každé zahrady. K medonosným rostlinám patří: Rozrazil rozprostřený (Veronica prostrata) je polštářová trvalka s hustým porostem. Květy jsou modré drobné, uspořádané do hroznů. Tuto rostlinu vysazujeme na..
- Samozavlažovací truhlíky Pěstování květin v samozavlažovacím truhlíku Velké převisy plné květů nejsnáze dosáhneme pěstováním květin v samozavlažovacích truhlících, které rostlinám zajistí pravidelnou a stálou zálivku. Široký knot dopraví vláhu ze zásobníku přímo mezi kořeny. I v nejteplejších dnech, kdy teplota na slunci dosahuje i 40°C, je půda v takových truhlících stále vlhká a kyprá. Rostliny..
- Balkonové květiny v březnu Balkonové květiny v březnu Truhlíky a květináče s okrasnými druhy trav můžeme na jaře seříznout. Seřezáváme, až jakmile se objeví nové výhonky. Loňská stébla seřízneme přibližně na výšku dlaně od země. Do truhlíku můžeme zasadit první jarní květy – sněženky a krokusy, které můžeme ještě v zimě koupit v květinářství...