Příprava růží na zimu
Zazimování růží
Před zazimováním růží provedeme podzimní ostříhání. Jeho účelem je připravit růže na zimu. Stříháním zkrátíme výhony max. o jednu třetinu.
Tím odstraníme nevyzrálé části, které by mráz poškodil. Odstraníme všechny listy růží, které jsou napadené chorobami. Ke keřům přihrneme minimálně 15 cm zeminy. U stromkových růží uvolníme kmínek od tyčky a ohneme k zemi (děláme to vždy na stejnou stranu) a zasypeme. U růží dbáme na to, aby bylo chráněno zejména místo očkování. V chladnějších polohách růže chráníme chvojím.
- Iberka okoličnatá neboli štěničník (Iberis umbellata) Iberka okoličnatá zvaná lidově též štěničník je jednoletá rostlina, která tvoří nádherné lepy a kvetoucí koberce. Na venkovní záhony ji můžeme vysévat již na začátku dubna. Pěstování iberky okoličnaté Iberkám se daří téměř v každé zemině, nejlépe ovšem v písčitohlinité. Semena vyséváme na meziřádkovou vzdálenost 20 cm do mělkých žlábků tak, aby..
- Růže – řez, hnojení, zalévání, přezimování Kdy řežeme růže Základní řez růží se provádí na jaře, ještě než růže začnou rašit. V létě se jen odstřihují odkvetlé části opakovaně kvetoucích růží, což podporuje druhé kvetení. Pouze u sadových a botanických růží provádíme průklest jednou za dva až tři roky. Existují rozdíly v řezu velkokvětých a mnohokvětých růží a..
- Řepík lékařský Pěstování řepíku lékařského na zahradě Řepík lékařský můžeme vysadit na trvalkový záhon. Jeho drobné žluté květy poskládané do štíhlých květenství budou zdobit zahradu po celé léto. Použití řepíku Řepíkovou nať přidáme do čajů při žaludečních potížích, samotným řepíkovým čajem kloktáme při zánětech v ústech. Na hnisavé rány používáme i jen samotnou..
- Balkonové květiny v březnu Balkonové květiny v březnu Truhlíky a květináče s okrasnými druhy trav můžeme na jaře seříznout. Seřezáváme, až jakmile se objeví nové výhonky. Loňská stébla seřízneme přibližně na výšku dlaně od země. Do truhlíku můžeme zasadit první jarní květy – sněženky a krokusy, které můžeme ještě v zimě koupit v květinářství...