Zalévání květin
Pravidla pro zalévání květin
Při pěstování rostlin v nádobách je velice důležitá zálivka. Rostliny nelze zalévat stále stejně často, správná doba pro zálivku závisí na povětrnostních podmínkách, ročním období, teplotě, rozměru a typu nádoby. Dále pak je důležité složení substrátu a podmínky stanoviště, na kterém je nádoba umístěná.
Voda z vodovodu vyhovuje téměř všem rostlinám. Tvrdou vodu nepoužíváme pro kyselomilné rostliny (azalka, pěnišník, kamélie, brambořík). Pro zálivku je výborná dešťová voda, nesmí ale stát dlouho v sudu.
Kdy a jak zalévat
Kořeny rostlin potřebují nejen vodu, ale i vzduch. Proto se musí substrát při zálivce důkladně nasytit vodou. Další zálivka má následovat až poté, když substrát na povrchu oschne. V létě kontrolujeme substrát každý den. Když je celý povrch oschlý, vložíme do substrátu prst – v menším květináči na hloubku nehtu a ve větší nádobě 2 až 3 cm hluboko. Substrát s vysokým obsahem rašeliny nikdy nesmí vyschnout do větší hloubky, jinak seschne a obtížně se znovu zvlhčuje.
- Proč se mají odstraňovat odkvetlé květy? Odstraňování odkvetlých květů Odstraňování odkvetlých květů je prospěšné z několika důvodů – rostliny stále dobře vypadají, prodlužuje se období kvetení a v několika málo případech se podporuje druhá vlna kvetení později v růstové sezóně. Při vyštipování odkvetlých květů dáváme pozor, abychom nevytrhávali stonky a zbytečně rostlinu nezbavovali květů Proč odstraňovat odkvetlé květy U..
- Jak nachystat begónie před sázením V březnu nebo na začátku dubna necháme na rašelině hlízy begónií narašit. Má-li hlíza více pupenů, můžeme ji rozdělit podle počtu oček na více řízků. Jednotlivé řízky po zaschnutí řezné rány, kterou můžeme také zasypat dřevěným uhlím, rozesadíme do jednotlivých květináčů. Hlízu begónie s vyrašeným pupenem položíme do květináče na směs zeminu..
- Květina netýkavka – Impatiens Pěstování netýkavky Netýkavka je jednoletá rostlina. Při dotknutí se k tobolkovým plodům z nich vystřelují semena. Netýkavka má velké květy v různých barvách, bohatě kvete. Je vysoká cca 20 až 30 cm. Můžeme ji pěstovat ve stínu i polostínu, není náročná na stanoviště. Svědčí ji také pěstování v truhlících na okně. Podobné články:..
- Květiny na jižní balkon a terasu Květiny na jižní balkon a terasu Pelargonie Dlouhokvět Ozdobnice (pro terasy a velké balkony) Štírovník Dochan (pro terasy a velké balkony) Černooká Zuzana Povijnice Na balkoně můžeme nakombinovat trojici barev – cihlově červené pelargonie, modré vějířovky a oranžovočervené štírovníky. Pelargonie sadíme do druhé řady, aby vějířovky a štírovníky mohly volně..