Zalévání květin



Pravidla pro zalévání květin

Při pěstování rostlin v nádobách je velice důležitá zálivka. Rostliny nelze zalévat stále stejně často, správná doba pro zálivku závisí na povětrnostních podmínkách, ročním období, teplotě, rozměru a typu nádoby. Dále pak je důležité složení substrátu a podmínky stanoviště, na kterém je nádoba umístěná.

Voda z vodovodu vyhovuje téměř všem rostlinám. Tvrdou vodu nepoužíváme pro kyselomilné rostliny (azalka, pěnišník, kamélie, brambořík). Pro zálivku je výborná dešťová voda, nesmí ale stát dlouho v sudu.

Kdy a jak zalévat

Kořeny rostlin potřebují nejen vodu, ale i vzduch. Proto se musí substrát při zálivce důkladně nasytit vodou. Další zálivka má následovat až poté, když substrát na povrchu oschne. V létě kontrolujeme substrát každý den. Když je celý povrch oschlý, vložíme do substrátu prst – v menším květináči na hloubku nehtu a ve větší nádobě 2 až 3 cm hluboko. Substrát s vysokým obsahem rašeliny nikdy nesmí vyschnout do větší hloubky, jinak seschne a obtížně se znovu zvlhčuje.

Difenbachie, pokojová květina







  • Jak pěstovat macešky Maceška je v dnešní době oblíbenou květinou, se kterou se můžeme setkat již s prvními jarními paprsky. Existuje velké množství druhů a velkými nebo naopak malými květy a bohatou násadou. Barevnost macešek je nekonečná, nejčastěji jsou vidět v odstínech žluté a modré barvy. Macešky vysazujeme na záhony nebo do květináčů a misek. Můžeme..
  • Pěstování lilií v květináčích Pěstování lilií v květináčích je velmi oblíbené, protože má celou řadu výhod. Takto pěstované lilie mohou kvést kdykoliv během roku, záleží, kdy je vysadíme. Pro výsadbu použijeme kvalitní zahradní substrát. Květináč by měl být co nejvyšší. Na jeho dno dáme vrstvu substrátu, pak uložíme cibuli a zasypeme substrátem až do vrchu...
  • Zimní zahrady Dříve byly zimní zahrady doménou spíše majetnější části naší populace. To naštěstí patří minulosti. Na zimní zahradu nemyslí jen projektanti nových domů, ale i ti, kteří se rozhodli pro rekonstrukci starší zástavby. Ve starších domech může zimní zahrada vzniknout například na místě verandy. Jaké květiny do zimní zahrady? Zimní zahrada..
  • Hledík (Antirrhinum) – vysévání a pěstování Hledík patří k letničkám, které nesmí chybět na žádné zahrádce, terase nebo balkóně. Pochází ze Středomoří a Severní Ameriky. Hledíky najdou uplatnění jako obruby záhonů nebo je můžeme vysazovat do nádob. Vysévání hledíků Hledíky vyséváme každý rok v únoru nebo březnu. Drobná černá semena nezasypáváme substrátem, necháme volně několik dní pod mikrotenovou..