Škůdci muškátů
Mšice napadají vrcholky rostlin a sají z nich šťávu. Muškáty pak hůře rostou a deformují se.
Molice se také mohou na muškátech objevit, zejména v zimě ve vytápěných prostorách. Molice jsou uchycené na spodní straně listů, které v důsledku jejich sání žloutnou a zasychají.
Muškáty můžou také napadnout štítenky, které svým sáním způsobují žloutnutí a zasychání listů.
Občas se na muškátech mohou objevit housenky různých motýlů. Ty pak sbíráme ručně, případně je chemicky hubíme.
- Pěstování lilií v květináčích Pěstování lilií v květináčích je velmi oblíbené, protože má celou řadu výhod. Takto pěstované lilie mohou kvést kdykoliv během roku, záleží, kdy je vysadíme. Pro výsadbu použijeme kvalitní zahradní substrát. Květináč by měl být co nejvyšší. Na jeho dno dáme vrstvu substrátu, pak uložíme cibuli a zasypeme substrátem až do vrchu...
- Oleandr Pěstování oleandru Oleandr (Nerium oleander) je rostlinou pobřeží Jaderského nebo Středozemního moře. V těchto oblastech je to poměrně hustý keř. Původem oleandr pochází z velké oblasti, rozkládající se od Portugalska přes Írán až do východní Asie. Oleandr můžeme ve vhodné velikosti udržovat pravidelným jarním řezem, po kterém dobře obráží a rozvětvuje se...
- Truhlíky na podzim Balkonové květiny mohou okna zdobit až do pozdního podzimu. Pelargonie je nutné před prvními mrazíky chránit. Jiné květiny, jako např. bidens nebo verbena, vydrží i slabší mráz. Na podzim je vhodné období pro množení převislých muškátů. Řízky bereme z dobře narostlých a zdravých květin. Řízky zapichujeme do truhlíku s vlhkým pískem, který..
- Pelargónie páskatá – Pelargonium zonale Pěstování pelargonie páskaté Pelargónie páskatá je lidově taktéž nazývaná muškát. Často je pěstovaná na oknech a balkónech. Oblíbená je hlavně proto, že kvete od jara do prvních mrazíků v nejrůznějších barevných odstínech. Květy pelargonií jsou jednoduché i plné, u některých druhů s výrazným očkem. Listy můžou být sytě zelené nebo pestrobarevné, bíle..