Škůdci muškátů



Mšice napadají vrcholky rostlin a sají z nich šťávu. Muškáty pak hůře rostou a deformují se.

Molice se také mohou na muškátech objevit, zejména v zimě ve vytápěných prostorách. Molice jsou uchycené na spodní straně listů, které v důsledku jejich sání žloutnou a zasychají.

Muškáty můžou také napadnout štítenky, které svým sáním způsobují žloutnutí a zasychání listů.

Občas se na muškátech mohou objevit housenky různých motýlů. Ty pak sbíráme ručně, případně je chemicky hubíme.

Pelargonie páskatá

Pelargonie páskatá







  • Pěstování aksamitníku Aksamitník je nenáročná letnička. Je odolná proti škůdcům, netrpí chorobami. Navíc kvete až do prvních mrazíků, tedy celé vegetační období. Jak pěstovat aksamitník Pěstování je jednoduché, aksamitník si můžeme vysévat sami doma nebo zakoupit již vypěstované rostliny. Vyséváme buď do misek (sadbovačů) nebo přímo na stanoviště. Rané odrůdy aksamitníku vykvétají..
  • Jak pěstovat kejklířku Pěstování kejklířky Kejklířky pěstované ze semen lze vysazovat jak do záhonů, tak za okno. Potřebují dostatečnou zálivku a půdu, která drží vláhu. Venku se nejčastěji pěstuje vytrvalá Mimulus luteus, ve skleníku pak Mimulus Aurantiacus. Prvně jmenovaná se snadno množí. Nové výhony přiléhají k zemi, brzy zakoření a dají se oddělit...
  • Jak na pěstování lilií Aby nám lilie krásně kvetly, je nutné dodržovat základní pravidla pro jejich pěstování. Kde lilie vysadit? Správně vybrané místo pro pěstování lilií je základem budoucího úspěchu. Místa vlhká s těžkou půdou jsou pro lilie naprosto nevhodná. Dlouhodobě se jim daří tam, kde je dobrá drenáž nebo v mírném svahu, kde je zajištěn..
  • Květiny vhodné do truhlíků na balkon Million Bells Million Bells – květiny s množstvím barevných odrůd – žlutá, červená, růžová, fialová. Má drobné květy, bohatě kvetou od jara až do zámrazu. Million Bells vyžaduje lehký rašelinový substrát nejlépe stále vlhký a pravidelné přihnojování. Surfínie Surfínie, převislé petunie – mají dlouhé převisy barevných květů a jsou vynikající ozdobou..