Pupkovec jarní (Omphalodes verna)



Pěstování pupkovce jarního

Pupkovec jarní je nenáročná plazivá trvalka, tvořící asi 10 až 15 cm vysoké polštáře olistěných lodyh. Modré květy zdobí rostliny v dubnu a počátkem května. Pupkovec jarní má rád humózní půdu a teplejší světlé až polostinné stanoviště. Postupně se rozrůstá do šířky, takže časem zabere dost velké místo.

Pupkovec jarní

Pupkovec jarní





  • Množení trvalek a okrasných travin dělením Dělení trvalek Dělení je nejznámější a nejsnadnější způsob, jak namnožit trvalky a získat tak nové rostliny. Ideální pro tuto činnost je duben. Všechny trvalky, které tvoří trsy, vyryjeme a rozdělíme. Trsy rozdělujeme ručně, nůžkami, rýčem nebo vidlemi. Po rozdělení nové trsy zasadíme a pořádně zalejeme. V dubnu nejčastěji množíme trvalky, které kvetou..
  • Kakost sivý Kakost sivý je trvalka vysoká cca 10 až 15 cm. Pochází horských oblastí středozemí. Kakost kvete od května do srpna. Vysazujeme jej do skalek mezi štěrbiny kamenů. Kakost vyžaduje slunné a teplé stanoviště s písčitou, méně úrodnou půdou. Nevadí mu sušší prostředí. Podobné články: Hlaváček jarní – Adonis vernalis Koniklec trvalka..
  • Krásnoočko velkokvěté Jak pěstovat krásnoočko Velmi oblíbenou trvalkou do zahrad je krásnoočko velkokvěté, které dorůstá do výšky 70 až 90 cm a květy mají v průměru až 9 cm. Jiným druhem je krásnoočko přeslenité, které je vysoké asi 30 cm a kvete po celé léto množstvím drobných květů. Krásnoočko je nutné po několika..
  • Růže svraskalá Pěstování růže svraskalé Růže svraskalá je nenáročná a v zahradách se používá většinou na volně rostoucí živé ploty nebo jako půdní kryt nerovného terénu. Šípky obsahují velké množství vitamínu C. Jak zpracovat šípky? Můžeme je zpracovat na marmeládu, nebo z nich udělat víno, případně usušit na čaj. Šípky jsou velké, zploštěle kulovité...