Tavola kalinolistá (Physocarus opulifolius)



Pěstování tavoly kalinolisté

Tavola kalinolistá je 2 až 3 metry vysoký opadavý keř s laločnatými listy podobnými listům kaliny obecné. Kůra na starších větvích se v pruzích odlupuje.

Kvete koncem května až počátkem června bílými květy s načervenalými prašníky. Květy jsou sestaveny do polokulovitých okolíků. Plody jsou měchýřky, které po zmáčknutí vydávají typický praskavý zvuk. Na stanoviště a pěstování je tavola nenáročná.

Tavola kalinolistá

Tavola kalinolistá





  • Skalník a jeho okrasné plody Skalník je nenáročný keř, který je oblíbený především proto, že je krásný od jara do zimy. Pěstování skalníku Existuje mnoho druhů skalníků, nejběžnější jsou rychle rostoucí půdopokryvné druhy, které se na jaře obalí bílými kvítky, v podzimním létě pak většinou sytě červenými plody. Skalníky jsou nenáročné na kvalitu půdy. Dobře se..
  • Rakytník řešetlákovitý Pěstování rakytníku Rakytník řešetlákovitý má žluté až oranžové pecičky, které se u nás pěstují především k okrasným účelům. Šťáva z čerstvých plodů, které se sklízejí od poloviny srpna do poloviny září, obsahuje mnoho vitamínu C a odstraňuje únavu. Z plodů rakytníku lze vyrábět také kompot nebo sirup. Největším problémem při sklizni je značná..
  • Výběr místa pro vřesoviště Co je vřesoviště? Vřesoviště je speciální záhon na zahradě, kde pěstujeme rostliny, které vyžadují kyselou půdu a vyšší vlhkost. Do vřesovištních rostlin patří rododendrony, azalky, četné kultivary vřesů a vřesovců, ale také kalmie, brusinky, atd. Dále můžeme použít také zakrslé borovice, poléhavé jalovce, některé trvalky, skalničky, okrasné trávy, cibulnaté nebo..
  • Jak založit živý plot Sázení rostlin pro živý plot Při plánování živého plotu si nejdříve vyjasníme, zda budeme rostliny sázet v jedné nebo ve dvou řadách. Vzrostlý plot bude mnohem širší než v době výsadby. Rostliny nikdy nevysazujeme těsně k okraji plotu sousední zahrady nebo k chodníku. Zryjeme na hluboko pás v šířce cca 1 metr a vybereme kořeny..