České odrůdy česnekuCibule česneku se liší barvou, uspořádáním a velikostí stroužků a v neposlední řadě i chutí.

Odrůdy českého česneku

Dukát – ozimý paličák velmi ostré chuti, skladovatelný do další úrody.

Anton – ozimý paličák se sklizní už v červenci, chuť ostrá.

Unikát – ozimý paličák s velkými stroužky příjemné ostré chuti.

Odrůdy českého česneku

Odrůdy českého česneku

Benárčan – nepaličák pro podzimní i jarní výsadbu. Chuť ostrá.

Havran – ozimý širokolistý paličák, velké stroužky, velmi ostrá chuť.

Lukan – ozimý širokolistý nepaličák s největšími výnosy v sortimentu.

Slavin – ozimý palčák atraktivního vzhledu a příjemné ostré chuti.

Bjetin – nejranější odrůda paličáku, nevadí žlučníkářům.


  • Hrách setý, pěstování, druhy hrachu Hrách setý patří k rostlinám, které žijí v symbióze s hlízkovými bakteriemi, hromadícími v půdě dusík. Bakterie žijí v kořenových hlízkách a mají schopnost biologicky vázat vzdušný dusík. Po tom, co odumřou, může hrách využít dusík. Hrách nesnáší půdu čerstvě vyhnojenou chlévským hnojem, patří tedy do 2. tratě. Hrách neklade zvláštní nároky na předplodinu, sám..
  • Jaký je rozdíl mezi ředkvičkou a ředkví Společnými znaky pro ředkvičku a ředkev jsou štiplavá chuť, nízký obsah kalorií, přírodní antibiotikum a vysoký obsah vitamínu C. Ve stravování je využíváme jako rychlou svačinu nebo do salátů. Ředkvičky se využívají jako první jarní zelenina k detoxikaci organizmu po zimě. Ředkvička Ředkvička má většinou kulovitý tvar, velikost cca 3 cm..
  • Špenát zelný Špenát zelný patří mezi listovou zeleninu. Má vysoký obsah karotenu a také kyseliny šťavelové, kvůli které je nutné do pokrmu přidání mléka pro neutralizaci. Špenát není vhodný pro osoby trpící tvorbou oxalátových kamenů. Pěstování špenátu Špenát sejeme do řádků 15 až 20 cm vzdálených od sebe. Pro podzimní sklizeň sejeme..
  • Pěstování papriky Paprika patří k teplomilné zelenině. Sázíme ji do chráněných oblastí. Má ráda slunečnou polohu a záhřevnou půdu. Sazenice papriky vysazujeme do sponu cca 70 x 40 cm. Záhon může být potažený černou netkanou textilií. U paprik postranní výhony nevyštipujeme jako u rajčat, ale necháváme je růst. Papriku pravidelně zaléváme ke kořenům...