České odrůdy česnekuCibule česneku se liší barvou, uspořádáním a velikostí stroužků a v neposlední řadě i chutí.

Odrůdy českého česneku

Dukát – ozimý paličák velmi ostré chuti, skladovatelný do další úrody.

Anton – ozimý paličák se sklizní už v červenci, chuť ostrá.

Unikát – ozimý paličák s velkými stroužky příjemné ostré chuti.

Odrůdy českého česneku

Odrůdy českého česneku

Benárčan – nepaličák pro podzimní i jarní výsadbu. Chuť ostrá.

Havran – ozimý širokolistý paličák, velké stroužky, velmi ostrá chuť.

Lukan – ozimý širokolistý nepaličák s největšími výnosy v sortimentu.

Slavin – ozimý palčák atraktivního vzhledu a příjemné ostré chuti.

Bjetin – nejranější odrůda paličáku, nevadí žlučníkářům.


  • Správné uskladnění brambor V čem a kde skladovat brambory Brambory by neměly být uskladněny v hromadě vyšší jak 80 cm. Větší výška totiž podporuje nežádoucí vznik hnilobných procesů. Uskladňujeme-li větší množství brambor, zhotovíme si speciální bednu, která umožní důkladné větrání (mezi laťkami bednění zachováme 0,5 cm odstup). Skladování brambor v pytlích Rozhodně neuchováváme brambory..
  • Salát – listová zelenina Salát je oblíbená listová zelenina. Obsahuje celou řadu vitamínů a minerálních látek. Jedná se o jednoletou rostlinu. Pro pěstování salátu jsou nejlepší teploty kolem 20 °C, při větším teple rostliny rychle vybíhají do květu. Druhy salátů Hlávkový salát máslový – listy jsou hladké s výrazným středním žebrem. Barva listů je zelená,..
  • Pěstování salátu Jak pěstovat salát na zahradě V létě pěstujeme odrůdy odolnější proti vybíhání do květu. Sazenice si předpěstujeme tak, abychom je mohly v dubnu a v květnu vysazovat na záhon. Hlávky se sklízejí v červenci a srpnu. Ledový salát je oblíbený pro svoje velké hlávky křehkých listů. Ledový salát je náročnější na teplo. Trpí zahníváním..
  • Léto na zahradě – srpen Okrasná zahrada v srpnu V srpnu sestřihujeme živé ploty z jehličnatých a stále zelených dřevin, jako je buxus. V okrasné zahradě můžeme začít přesazovat pivoňky. Dbáme na to, abychom jejich hlízy zbytečně neporanili. Pivoňky jsou velmi citlivé na hloubku sázení, která musí být stejná jako na původním stanovišti. Pokud je zasadíme hlouběji, nekvetou..